Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
3 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa - 02.04.2023 r.

1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Wielkopostne Porządki” i przekazali środki czystości dla domów pomocy społecznej.
2. Dzisiaj przed kościołem mamy możliwość wsparcia akcji „Pola Nadziei – dar dla chorych”. Środki z tej zbiórki przekazane zostaną na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych Hospicjum im. św. Małgorzaty w Tucholi. Zachęcam też do nabywania palm, które zwyczajowo przygotowane zostały przez rodziców i dzieci z Przedszkola Samorządowego „Borowiacka Tęcza”. Dochód ze sprzedaży palm przeznaczony będzie na wyjazd dzieci przedszkolnych do sali zabaw
3. We wtorek na Mszy św. o godz. 17:00 będzie możliwość uczczenia relikwii św. Charbela, św. Rafki i bł. Stefana al-Hadriniego – libańskich mistyków, którzy są patronami ludzi chorych i cierpiących. Po Mszy św. do godz. 18:00 będzie możliwość indywidualnej modlitwy przy relikwiach.
4. Przed nami czas Świętego Triduum Paschalnego, którego obchody skupiają się tylko na jednej centralnej liturgii w kościele parafialnym. Program tych dni jest następujący:
WIELKI CZWARTEK
Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godz. 17:00. Tego dnia wspominamy pamiątkę ustanowienia: Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, tam adoracja do 22:00.
WIELKI PIĄTEK
• Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do Liturgii Męki Pańskiej.
• Droga Krzyżowa na polach Bysławka (w kierunku Golgoty) o godz. 12:00.
• Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00. Na zakończenie Liturgii nastąpi procesja eucharystyczna do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00.
• W Wielki Piątek obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.
• Gorzkie Żale rozpoczniemy o godz. 20:00. W czasie śpiewu Gorzkich Żali w kościele parafialnym będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
• Strażaków z Bysławia proszę, by wzorem lat ubiegłych, pełnili wartę honorową przy Bożym Grobie w Wielki Piątek od 20:00 do 22.00 oraz w Sobotę od 20.00 do 21.30.
WIELKA SOBOTA
• Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od 10:15 do 21:30.
• Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 10:00 i 16:00 w Bysławiu. W Bysławku o godz. 13:00, a w Minikowie o godzinie 13:30. Na święcenie pokarmów przynosimy ze sobą skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je przed ołtarzem.
• WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się o godz. 21:30 w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. odbędzie się procesja rezurekcyjna.
5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 7:30, pozostałe zgodnie z niedzielnym porządkiem. W Poniedziałek Wielkanocny - Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL i szkolnictwa katolickiego.
6. Jest nowy numer „Pielgrzyma” – zachęcam do nabycia i lektury.
crossmenu