Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
2 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - Niedziela, Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1 stycznia 2023 r.

 1. W sobotę (31.12) zakończyło się ziemskie życie Papieża Seniora Benedykta XVI, który był 265. następcą św. Piotra. Prośmy Dobrego Boga o szczęśliwe życie wieczne dla Niego.
 2. Przypominam, że z powodu kolęd Msze św. w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku będą na ogół tylko o godz. 8:30.
 3. W najbliższy piątek (6.01) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia Msze św. będą według porządku niedzielnego. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca, stąd w kościele parafialnym będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16:00 do 17:00.
 4. Z uwagi na piątkową uroczystość i trwające kolędy w styczniu nie będę miał możliwości, aby odwiedzić chorych z pierwszopiątkową posługą sakramentalną. Chorych odwiedzę dopiero w I Piątek lutego (3.02).
 5. W czwartek po Mszy św. o godz. 8:30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i w intencji powołanych, którzy do kapłaństwa się przygotowują.
 6. W sobotę zapraszam na prowadzoną pierwszobotnią adorację Najświętszego Sakramentu ze śpiewem naszej scholi, która będzie od godz. 20:00 do 21:00.
 7. Przyszła niedziela, będzie drugą niedzielą miesiąca, stąd kolekta przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne. Kolekta z uroczystości Objawienia Pańskiego, podobnie jak ofiary składane przy żłóbku, przeznaczone są na misje i wsparcie dla misjonarzy.
 8. Ramowy plan całości kolęd, jeszcze bez określonych godzin, zamieszczony zostanie
  w gazetce Przemienienie, na stronie internetowej parafii oraz na Facebook’u.
 9. Plan kolęd na najbliższe dni

 

DATA DZIEŃ GODZINA TRASA KOLĘDOWA
02.01 poniedziałek 13:00 Wełpin – lewa strona
03.01 wtorek 13:00 Bysław – wybudowania pod Szumiącą
i Szumiąca
04.01 środa 13:00 Bysławek – wybudowania pod Szumiącą
05.01 czwartek 13:00 Płazowo – wybudowania i lewa strona
06.01 piątek - BEZ KOLĘDY
07.01 sobota 10:00 Minikowo – wybudowania (tzw. Rabuśkowo)
08.01 niedziela - BEZ KOLĘDY

 

 

 

 

SŁOWO   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO PO   ŚMIERCI
BENEDYKTA   XVI

 

 

Siostry i Bracia, Bracia Kapłani,

 

W ostatni dzień Roku Pańskiego 2022 wszystkich nas zasmuciła wiadomość o śmierci papieża seniora Benedykta XVI. Był on dla nas wybitnym teologiem oraz strażnikiem wiary.  W czasie swojego pontyfikatu stał się pasterzem całego Kościoła, prowadząc nas do Chrystusa. Ci z nas którzy mieli łaskę spotkania go osobiście, byli pod wrażaniem jego pokory i umiłowania Prawdy.

Polecam zmarłego Benedykta XVI Miłosiernemu Bogu w modlitwie i do tego również Was, Siostry i Bracia, zachęcam. Tych którzy mogą, zapraszam w przeddzień jego pogrzebu do bazyliki katedralnej w Pelplinie, gdzie 4 stycznia o 17.30 zostanie odmówiony różaniec, a godz. 18.00 będę celebrował z biskupem Arkadiuszem i kapłanami Mszę Świętą w intencji zmarłego Papieża Seniora.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 

Na nowy rozpoczynający się rok 2023, z serca błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego…

Wasz biskup

+ Ryszard

 

crossmenu