5 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II Niedziela Adwentu - 04.12.22 r.

1.Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po Mszy Świętej przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
2. Serdecznie zapraszam na Roraty, które są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w
kościele parafialnym oraz o godz. 18:00 w Bysławku. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem.
3. W czwartek (8.12.) obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcam tego dnia do udziału we Mszy św. Podczas Mszy św. zarówno w Bysławiu, jak i Bysławku poświęcę medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
Zapraszam zatem dzieci z przynajmniej jednym rodzicem.
4. W piątek (9.12) o godz. 17:30 rozpoczną się rekolekcje charyzmatyczne dla kandydatów do bierzmowania – tzw. GPS. Rekolekcje potrwają do soboty, do godz. 16:00. Odbywać się będą w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Bysławiu, a prowadzić je będzie ks.
Marcin Kunda.
5. Serdecznie zachęcam do zainteresowania się akcjami charytatywnymi, w które włącza się nasza parafia:
a) Sprzedaż świec „Caritas”, z których dochód przeznaczony jest Wigilijne Dzieło
Pomocy Dzieciom – cena dużej świecy to min. 20 zł., małej 10 zł.;
b) „Paczuszka dla maluszka”, która polega na tym, że zabieramy z choinki papierową
bombkę, kupujemy zgodnie z instrukcją środki czystości, pieluchy, itp. rzeczy,
przynosimy to do kościoła i składamy koło choinki (w szkole także ustawiona jest
podobna choinka);
c) Zbiórka żywności, która będzie prowadzona w sklepach przez Szkolne Koło Caritas.
d) Zbiórka świec (nowych i nadpalonych), które zostaną przetopione przez harcerzy, a wykonane z nich duże świece polowe w puszkach zostaną przekazane ukraińskim żołnierzom. Tę zbiórkę prowadzi POAK.
6. Bardzo zachęcam do nabywania „Pielgrzyma” i innych czasopism. Zostało jeszcze sporo
egzemplarzy z poprzedniego tygodnia.
7. Parafia Lubiewo wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Lubiewo „Bory” zaprasza dzisiaj na „Odpust w Lubiewie”. Msza św. odpustowa będzie tam o godz. 11:00, natomiast w godzinach od 8:30 do 11:30 przewidziano różne atrakcje, m.in. spotkanie z Mikołajem
oraz smakołyki przygotowane przez KGW.
INNE OGŁOSZENIA
1. OSP Bysław ponownie zbiera elektrośmieci. Akcja potrwa od 15.11 do 15.12. Zainteresowani przekazaniem elektrośmieci proszeni są kontakt telefoniczny: