Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
28 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I Niedziela Adwentu - 27.11.2022 r.

1. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasło ogólnopolskiego programu duszpasterskiego na ten rok brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
2. Adwent to czas radosnego oczekiwania i swego rodzaju treningu - ćwiczenia siebie w gotowości do spotkania z Panem, który przychodzi, teraz w znaku świąt Bożego Narodzenia, ale którego kiedyś spotkamy twarzą w twarz. Serdecznie zapraszam na Roraty, które będą od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kościele parafialnym oraz o godz. 18:00 w Bysławku. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem.
3. Serdecznie zachęcam do zainteresowania się akcjami charytatywnymi, w które włącza się nasza parafia:
a) Sprzedaż świec „Caritas”, z których dochód przeznaczony jest Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – cena dużej świecy to min. 20 zł., małej 10 zł.;
b)„Paczuszka dla maluszka”, która polega na tym, że zabieramy z choinki papierową bombkę, kupujemy zgodnie z instrukcją środki czystości, pieluchy, itp. rzeczy, przynosimy je do kościoła i składamy koło choinki (w szkole także ustawiona jest podobna choinka);
c) Zbiórka żywności, która będzie prowadzona w sklepach przez Szkolne Koło Caritas.
4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota
w miesiącu.
* W czwartek po Mszy Świętej będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne
i misyjne oraz za powołanych.
* W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną, natomiast od godz. 15:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi.
* W sobotę zapraszam na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu
z rozważaniami i śpiewem Scholi Laudatores o godz. 20:00.
5. Zachęcam do nabywania „Pielgrzyma” i innych czasopism. W związku ze sporym zainteresowaniem informuję, że od grudnia wznowiony zostanie druk parafialnej gazetki „Przemienienie”. Wkrótce odświeżona zostanie też parafialna strona internetowa.
6. Parafia Lubiewo wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Lubiewo „Bory” zaprasza w przyszłą niedzielę (4.12.) na „Odpust w Lubiewie”. Msza św. odpustowa będzie tam o godz. 11:00, natomiast w godzinach od 8:30 do 11:30 przewidziano różne atrakcje, m.in. spotkanie z Mikołajem oraz smakołyki przygotowane przez KGW.
INNE OGŁOSZENIA
1. OSP Bysław ponownie zbiera elektrośmieci. Akcja potrwa od 15.11 do 15.12. Zainteresowani przekazaniem elektrośmieci proszeni są kontakt telefoniczny:
crossmenu