Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
31 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela Zwykła - 30.10.2022 r.

1. Kończy się październik – miesiąc różańcowy, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy prowadzili lub pomagali w prowadzeniu modlitwy różańcowej w Bysławiu, Bysławku i Minikowie. Dziękuję rodzicom, którzy dzielnie towarzyszyli najmłodszym i uczestniczyli w nabożeństwach dla dzieci. W poniedziałek o 16:00 zapraszam na ostatnie już w tym roku nabożeństwo różańcowe dla dzieci.
2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w upamiętnienie 83. rocznicy męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Piotra Sosnowskiego. Wdzięczny jestem też za modlitwę i udział we Mszy św. o jego rychłą beatyfikację w miniony czwartek.
3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze Święte będą sprawowane: w kościele parafialnym o godz. 7:30 i 10:30, natomiast w Bysławku o godz. 9:00. Po Mszy Świętej o 10:30 będzie uroczysta procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Tego też dnia zapraszam wszystkich, a szczególnie młodzież naszej parafii, na spotkanie modlitewne na cmentarzu parafialnym o godz. 19:30.
4. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. dzień zaduszny). Msze Święte z modlitwą za zmarłych będą sprawowane – o godz. 10:00 i 17:00 w Bysławiu, o 18:00 w Bysławku i o godz. 19:00 w Minikowie. Msza św. o godz. 10:00 będzie ofiarowana za wszystkich zmarłych z „wypominek”.
5. Przy okazji „dnia zadusznego” przypominam, że 20 lat od pogrzebu należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu. Nieutrzymywane groby powyżej 50 lat od daty pogrzebu jesteśmy zmuszeni likwidować, a miejsca przeznaczać na kolejne pochówki. Przypominam także, że zgodnie z regulaminem cmentarza nie powinno się wykładać obejścia grobów płytami czy polbrukiem. a przejścia między grobami powinny pozostać swobodne. Przy okazji proszę także o wyrzucanie śmieci do ustawionych pojemników zgodnie z ich opisem.
6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota
w miesiącu.
- W czwartek po Mszy Świętej będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne
i misyjne oraz za powołanych.
- W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną, natomiast od godz. 15:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi.
- W sobotę zapraszam na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00.
7. Jest nowy numer Pielgrzyma i jeszcze kilka kalendarzy diecezjalnych (duże 12 zł, małe 7 zł.) – zachęcam do zakupu.
8. Kartki z wypominkami (opisane jako jednorazowe lub roczne) można składać w niedziele października do koszyków przy bocznym ołtarzu.
9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Rektora Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej oraz grupę kleryków, którzy opowiedzą nam o życiu seminaryjnym oraz trosce o powołania. Kandydatów do bierzmowania zachęcam tej niedzieli do udziału we Mszy św. o 10:30, ponieważ po niej będzie w kościele parafialnym spotkanie z klerykami. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
crossmenu