Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
9 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIII Niedziela Zwykła, 4 września 2022 r.

1. Dzisiaj Odpust Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku. Suma odpustowa o godz. 12:00.
Z tego powodu nie będzie dzisiaj Mszy św. w Minikowie.
2. Dzisiaj na Mszach św. o godzinie 9:00 w Bysławku i o godzinie 10:30 w kościele parafialnym odbędzie się poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę.
3. Od dzisiaj wracamy do stałego porządku Mszy św. w niedziele, mianowicie wieczorna Msza św. do następnych wakacji będzie o godz. 17:00.
4. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII zapraszam w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. będzie w kościele krótkie spotkanie dla omówienia programu formacji do bierzmowania.
5. Rodziców dzieci z klas III przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17:00, a po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele. Już teraz informuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie w naszej parafii 28 maja 2023 r., czyli w czwartą niedzielę maja.
6. Osoby, które planują w przyszłym roku zawarcie sakramentalnego małżeństwa, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia obowiązującego w Diecezji Pelplińskiej programu przygotowania do ślubu. Zachęcam narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach „Weekendów dla narzeczonych” oraz „Spotkań dla narzeczonych”, nawet jeżeli ślub jest zaplanowany dopiero na lato.
7. Spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższy piątek, 9 września o godz. 19:00 w plebanii.
8. Przypominam, że w każdy piątek od godz. 16:15 do 17:00 w kościele parafialnym jest adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi.
9. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
INNE OGŁOSZENIA:
a) Sołtys Bysławia przypomina o spotkaniu sołeckim, które odbędzie się w poniedziałek 05.09. o godz. 18:00 w Domu Strażaka,
b) KGW z Bysławia wraz z BCKiP oraz Morsami z Borów Tucholskich zapraszają w tę niedzielę. od godz. 15:00 na plażę, gdzie odbędzie się spotkanie autorskie z p. Romanovskim o teorii i praktyce morsowania. Zaplanowano m.in. ognisko, stoisko kulinarne KGW „Borowiacka Kraina” oraz różne atrakcje dla najmłodszych.
crossmenu