Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
9 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXII Niedziela Zwykła, 28 sierpnia 2022 r.

1. Dobiega końca czas wakacji. W czwartek 1 września rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Tego dnia zapraszam serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli, wychowawców, oraz rodziców na Mszę Świętą o godz. 7:45. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym w środę o godz. 16:00.
2. Ćwiczenia do lekcji religii dla klas I-VI, które będą obowiązywać w nowym roku szkolnym, rozprowadzać będą Panie Katechetki w pierwszym tygodniu nauki. Cena tych ćwiczeń to 14 zł.
3. 1 września przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy
w modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Wójt Gminy Lubiewo
p. Joanna Jastak zaprasza w tym dniu na obchody rocznicy do Klonowa na godzinę 11:00, gdzie przy Kwaterze Poległych Żołnierzy odbędzie się apel poległych i składanie wieńców.
4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
- W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
- W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
- W sobotę zapraszam na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 20:00.
5. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godzinie 9:00 w Bysławku i o godzinie 10:30 w kościele parafialnym odbędzie się poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Od przyszłej niedzieli wracamy do starego porządku Mszy Świętych w niedzielę, mianowicie wieczorna Msza Święta będzie o godz. 17:00.
6. W przyszłą niedzielę przypada także Odpust Matki Bożej Pocieszenia w kościele w Bysławku. Suma o godz. 12:00. Bardzo serdecznie prosimy chętnych mieszkańców Bysławka, szczególnie tych, którzy zadeklarowali się podczas kolęd, by wzorem poprzednich lat zechcieli upiec ciasta dla pielgrzymów. Ciasta z podpisaną blachą można przynieść w sobotnie popołudnie. Z racji odpustu w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12:00 w Minikowie.
7. Dzisiaj w Płazowie odbędą się Gminne Dożynki. Początek uroczystości o godz. 14:30, natomiast Msza Święta dożynkowa o godz. 15:00. Zachęcam także wszystkich chętnych do zarejestrowania się bazie dawców szpiku. Taka możliwość będzie podczas dożynek. Możemy pomóc w ten sposób m.in. 4-letniemu Dominikowi, który choruje na anemię aplastyczną szpiku i jedynym dla niego ratunkiem jest przeszczep szpiku.
8. Do wieczności odszedł: śp. Adam Gotowski, zamieszkały w par. Świekatowo. Jego pogrzeb będzie w Bysławiu we poniedziałek o godz. 13:00, natomiast różaniec w dni przed pogrzebem o godz. 18:00. Dobry Jezu…
crossmenu