Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
11 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela PALMOWA, 10 kwietnia 2022 r.

 • Bardzo proszę o modlitwę w naszych rodzinach w intencji pokoju. W niedzielę podczas każdej Mszy Świętej śpiewać będziemy suplikacje prosząc Boga o zachowanie nas od wojny.
 • Dziękuje za udział w rekolekcjach wielkopostnych, w Drodze Krzyżowej na polach w Bysławku w kierunku Golgoty w miniony piątek oraz za skorzystanie z sakramentu pokuty w sobotę. Dziękuję także za dzisiejsze ofiary złożone na kolektę przeznaczoną na cele inwestycyjne w parafii.
 • Dzisiaj w Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie palm. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Stowarzyszenie „Hospicjum” przy parafii Bożego Ciała w Tucholi przeprowadza dzisiaj przy kościele kwestę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei.
 • Spowiedź wielkopostna w naszym dekanacie odbywać się będzie jeszcze dziś w Rykowisku, w poniedziałek w parafii Polskie Łąki i we wtorek w parafii Bukowiec. Dla tych, którzy pracują do późna chcemy zorganizować spowiedź dodatkową w środę od godz. 19:30do 21:00 w naszym kościele parafialnym.

TRIDUUM PASCHALNE

Obchody Triduum skupią się tylko na JEDNEJ CENTRALNEJ LITURGII w kościele parafialnym. Program tych dni jest następujący:

WIELKI CZWARTEK

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godz. 17:00. Tego dnia wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Po uroczystości przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do 22:00.

WIELKI PIĄTEK

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do liturgii Męki Pańskiej.
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00. Na zakończenie Liturgii nastąpi procesja eucharystyczna do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00.
 • W Wielki Piątek obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.
 • Gorzkie Żale rozpoczniemy o godz. 20:00. W czasie śpiewu Gorzkich Żali w kościele parafialnym będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
 • Strażaków z Bysławia proszę, by wzorem lat ubiegłych, pełnili wartę honorową przy Bożym Grobie w Wielki Piątek od 20:00 do 22.00 oraz w Sobotę od 20.00 do 21.30.

WIELKA SOBOTA

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od 10:00 do 21:30.
 • Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 10:00 i 16:00 w Bysławiu. W Bysławku o godz. 12:00 i 14:00, a w Minikowie o godzinie 14:30. Na święcenie pokarmów przynosimy ze sobą skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je przed ołtarzem.
 • WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się o godz. 21:30 w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą świece. Ta Uroczystość jest największą w kościele katolickim, wspólnie odśpiewamy uroczyste Alleluja, obwieszczające fakt Zmartwychwstania. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja rezurekcyjna.
 • Niedziela Zmartwychwstania. Msze Święte: w Bysławku o godz. 9:00, o 10:30 w kościele parafialnym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 i 17:00. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 chrzest w naszej parafii.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w Bysławku o 9:00 oraz w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
 • Do wieczności odeszła ś.p. Siostra Maria Kaczor, ostatnia przełożona wspólnoty sióstr w Bysławku przed zamknięciem Domu. Pogrzeb odbędzie się w Poznaniu w parafii św. Krzyża – w środę. Msza Św. w intencji siostry Marii w naszej parafii zostanie odprawiona podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o 21:30.
crossmenu