Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
30 maja 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Wniebowstąpienie PAŃSKIE, 29 maja 2022 r.

 • Miniony tydzień stał pod znakiem I Komunii Świętej i Białego Tygodnia. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowania do tej wyjątkowej uroczystości w parafii, szczególnie Wam, drodzy rodzice dzieci komunijnych, dziękuję asyście i Służbie liturgicznej, naszym drogim strażakom, pani Beacie Ostrowickiej za przygotowanie dekoracji, panom: organiście i kościelnemu. Szczególne podziękowania kieruję w stronę pani katechetki Hanny Pilarskiej za całoroczne przygotowanie dzieci w ramach lekcji religii.
 • Wczoraj w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbyły się święcenia kapłańskie. Mamy 5 nowych kapłanów w naszej diecezji. Módlmy się za księży neoprezbiterów oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
 • Kończy się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy do wtorku w łączności ze Mszą Świętą. A od środy po Mszy Świętej odprawiać będziemy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa.
 • W najbliższy wtorek o godz. 12:00 w Bysławku zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem kapłanów rocznika święceń 2009, z którego pochodzi ks. Marcin Kunda z Domu Formacyjnego w Bysławku. Zapraszamy do uczestnictwa.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • W czwartek 2 czerwca po Mszy Świętej o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medugorie. Zapraszamy!
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • Serdecznie zapraszamy na parafialny wyjazd do kina w czwartek 9 czerwca na film rodzinny: „Nakręcony tata”. To zabawna historia z chrześcijańskim przesłaniem o ojcu, który próbuje coś zmienić w życiu i o rodzinie, która odbudowuje relacje. Koszt wyjazdu 35 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 • Bardzo serdecznie dziękuję za ufundowanie i ustawienie nowego krzyża na naszym parafialnym cmentarzu. A za przygotowanie krzyża dziękuję Państwu Jaśtak z Tartaku w Bysławiu.
crossmenu