Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
23 maja 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VI Niedziela WIELKANOCNA, 22 maja 2022 r.

 • Dzisiaj odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Do Stołu Pańskiego przystąpi 37 dzieci. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej i zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie.
 • Dzieci pierwszokomunijne od poniedziałku będą przeżywały tzw. Biały Tydzień. Porządek Białego Tygodnia jest następujący:
  • W poniedziałek – Msza Święta o godz. 17:00 w kościele parafialnym. Tego dnia dzieci złożą przy ołtarzu dar na misje.
  • We wtorek Msza Święta o godz. 17:00 w kościele parafialnym
  • W środę odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Koronowa oraz do sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny w Byszewie. Wyjazd sprzed szkoły o godz. 8:30. Dzieci po powrocie nie przychodzą już na Mszę wieczorną w parafii.
  • W czwartek zapraszamy dzieci z rodzicami do Minikowa na 18:00.
  • W piątek – zakończenie Białego Tygodnia zapraszamy dzieci komunijne do Bysławka na godz. 18:00.
 • W sobotę natomiast zapraszam dzieci klas IV, które I Komunię Świętą przyjęły w zeszłym roku. O godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta w pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź święta dla tych dzieci w piątek od 16:00.
 • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą.
 • W tym tygodniu przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw błagalnych o urodzaje i za kraje głodujące. Modlitwy odmawiamy w łączności ze Mszą Świętą i nabożeństwem majowym. Zapraszam wszystkich naszych drogich rolników i hodowców.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Tadeusz Guziński z Sępólna Krajeńskiego. Pogrzeb w naszej parafii w poniedziałek o godz. 11:00. Różaniec po Mszy św. o godz. 17:00. Dobry Jezu…

ZAPROSZENIE   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO NA ŚWIĘCENIA   KAPŁAŃSKIE

Drodzy Siostry i Bracia,

Bracia Kapłani!

Za kilka dni w katedrze w Pelplinie pięciu diakonów naszego Wyższego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia kapłańskie. Przez ostatnie dwa lata celebracja święceń była skromniejsza, przede wszystkim przez ograniczenia wynikające z pandemii. Uroczystość ta jest jednak tak ważna dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty, że w tym roku chcemy się pełniej podzielić radością z daru nowych kapłanów.

Nie byłoby święceń bez Bożego wezwania młodych ludzi na kapłańską drogę, zatem Panu Stworzenia najpierw składam dziękczynienie za łaskę powołania i Jemu polecam w modlitwie każdego kapłana naszej diecezji.

Dziękuję również rodzinom przyszłych prezbiterów, parafiom, z których się wywodzą, naszemu seminarium i wszystkim otaczającym ich troską. Niech Wasze wsparcie, zwłaszcza modlitewne, wyprasza im potrzebne łaski.

Zapraszam serdecznie  do udziału we Mszy świętej w sobotę, 28 maja br. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie, podczas której udzielę święceń kapłańskich pięciu diakonom. Niech nie zabraknie na tej uroczystości księży, sióstr i braci zakonnych oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o powołania kapłańskie. Zapraszam też młodych ludzi, którzy zastanawiają się, czy pójść za Chrystusem. Spotkanie z przepełnionymi szczęściem neoprezbiterami może być dla Was tym momentem, który przeważy w podjęciu decyzji o głoszeniu Ewangelii współczesnemu światu jako kapłan.

Siostry i Bracia, raz jeszcze dziękując za Wasze modlitwy oraz wsparcie powołań i powołanych, wszystkim z serca błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup Ryszard Kasyna

crossmenu