Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
8 kwietnia 2022

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 4-6 2022 r.

Rekolekcje to czas na głębszą refleksję nad naszym życiem. Jest to także dobry moment w Wielkim Poście, aby więcej czasu poświęcić Bogu, zwolnić i przemyśleć dokąd tak naprawdę zmierza nasze życie.
Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne odbyły się w dniach od 4 do 6 kwietnia 2022 r. wygłosił je dla nas  Ks. dr Marian Knut – proboszcz parafii Dólsk koło Świecia. W czasie tych trzech dni nauk rekolekcyjnych uczniowie naszej szkoły koncentrowali  się wokół Pisma Świętego,  Dekalogu i Tradycji. Przypomnieli  sobie, że  św. Jan Paweł II 11 października 1992 r. powierzył wiernym całego świata Katechizm Kościoła Katolickiego, który  zawiera odpowiedzi na wiele szczegółowych pytań, jakie zadajemy sobie na co dzień. Trzeciego dnia mogliśmy doświadczyć największego cudu jakim jest Eucharystia, wzbogaconego o piękną oprawę liturgiczną przygotowaną przez dzieci i młodzież naszej szkoły.
Dziękujemy Bogu za ten piękny czas – czas słuchania słowa Bożego,  wspólnej modlitwy, śpiewu, doświadczenia wiary.
Po Mszy Świętej kończącej rekolekcje młodzież podziękowała Księdzu  Marianowi  za Słowo, które głosił, za przybliżenie nas do Boga oraz Księdzu Proboszczowi Wojciechowi za opiekę i troskę o nasz rozwój duchowy.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w rekolekcjach i aktywne włączenie się w liturgię Mszy Świętej.

 

 

crossmenu