Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
28 marca 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV Niedziela WIELKIEGO POSTU , 27 marca 2022 r.

 • Bardzo proszę o modlitwę w naszych rodzinach w intencji pokoju. W niedzielę podczas każdej Mszy Świętej śpiewać będziemy suplikacje prosząc Boga o zachowanie nas od wojny.
 • Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w koncercie: „CZTERY PORY ŻYCIA” oraz wszystkim, dzięki którym to wydarzenie mogło zostać zrealizowane. Cały koncert z naszego kościoła można już obejrzeć na kanale Youtube, a w najbliższym czasie na stronie parafialnej umieścimy także zdjęcia. Dziękuję także wszystkim, którzy w tym roku podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 • Trwa Wielki Post. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz w Bysławku o 18.30. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła. Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne –I piątek i Sobota w miesiącu
  • w piątek przed południem odwiedzę chorych. Będzie to dla chorych okazja do spowiedzi przedświątecznej. Chętnych chorych nieobjętych comiesięczną wizytą proszę o zgłoszenie w zakrystii. Od 16:00 do 17:00 pierwszopiątkowa spowiedź.
  • W sobotę na godzinę 20:00 zapraszam na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem naszej scholi.
 • W przyszłą niedzielę zaczynamy rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy 6 kwietnia. Wygłosi je dla nas Ks. Marian Knut – proboszcz parafii Dólsk koło Świecia. Już dziś zapraszam. W przyszłą niedzielę także, z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich odbędzie się po Mszach świętych kiermasz przygotowanych rękodzieł. Dochód zostanie przeznaczony na rozwój KGW i pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 • Wracamy do tematu naszej parafialnej pielgrzymki do Medugorie. Odbędzie się ona w dniach od 30 czerwca do 9 lipca. Koszt 950 zł i 220 Euro. Bliższe informacje w zakrystii lub biurze parafialnym.
 • Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Możemy oczyścić nasz dom z tzw. Elektrośmieci. Uwaga! Zużyty sprzęt można składać na podwórku plebanii do środy 30 marca do godz. 14:00 (nie później!) Można przynosić zużyte komputery, drukarki, lodówki, telewizory telefony, grzejniki, żelazka, odkurzacze, mikrofalówki itp. Ulotkę na ten temat można zabrać przy wyjściu z kościoła. W środę o 14:00 podjeżdża samochód z firmy Green Office Ecologic i zabiera sprzęt.
 • Centrum Życia i Rodziny zorganizowało kampanię „Dzień Ojca na nowo”, która ma na celu ustanowienie obchodów Dnia Ojca na 19 marca w uroczystość św. Józefa. Dotychczasowa data 23 czerwca nie jest w żaden sposób zakorzeniona w naszej kulturze i dlatego często przechodzi niezauważalna. Aby doprowadzić do ustanowienia Dnia Ojca na 19 marca potrzebna jest specjalna uchwała Sejmu. Potrzebne są podpisy poparcia pod tą kampanią. Zachęcam, by włączyć się w tę inicjatywę. Karty do podpisów zostały umieszczone na stoliku i w zakrystii.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Kazimierz Barczyński z Bysławia. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu….
crossmenu