Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
27 grudnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - BOŻE NARODZENIE, 25, 26 grudnia 2021 r.

 • W I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00 w  kościele św. Wawrzyńca w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Podczas Mszy o 10:30 odbędzie się chrzest w naszej parafii. Nie będzie Mszy o godz. 7:30, 12:00 w Minikowie i 17:00. Bardzo dziękuję za choinki do kościoła parafialnego i do kościoła w Bysławku nadleśnictwu Zamrzenica i państwu Jankowskim. Moje serdeczne podziękowania kieruję do pani Beaty naszej dekoratorki i pana kościelnego za zadbanie o czystość i wystrój świąteczny Kościoła. Dziękuję za obecność na Pasterce orkiestrze OSP Bysław. Te podziękowania składam na ręce kapelmistrza orkiestry pana Andrzeja Ponickiego.

 

 • II Święto Bożego Narodzenia przypada w niedzielę Świętej Rodziny. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz szkolnictwa katolickiego. Podczas Mszy Św. o godz. 10:30 odbędzie się odnowienie małżeńskich przyrzeczeń związane z przeżyciem rekolekcji Rodzina33. Ta niedziela jest także dniem patronalnym wspólnoty Kościoła Domowego. Członkom naszego parafialnego Kręgu Kościoła Domowego składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

 • W II Święto szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej od godz. 11:30 zanosić będzie Komunię Świętą chorym. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.

 

 • W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za cały rok 2021 z prośbą o błogosławieństwo na rok nadchodzący. Zapraszam szczególnie te rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Imiona i nazwiska tegorocznych zmarłych parafian zostaną wymienione w czasie tej modlitwy. Odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. W Bysławku Msza Święta z nabożeństwem o godz. 16:00. Na Sylwestra ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

 

 • W związku z Sylwestrem i wejściem w Nowy Rok w sobotę 1 stycznia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:30. Pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego. Ponieważ to także pierwsza sobota miesiąca, to tradycyjnie zapraszam w tym dniu na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 20:00.

 

 • W przyszłą niedzielę 2 stycznia na Mszy Świętej o godzinie 10:30 odbędzie się poświęcenie nowej chorągwi Żywego Różańca. Zapraszam szczególnie członków naszych parafialnych Róż różańcowych. Z całego serca dziękuję członkom Żywego Różańca za ufundowanie tego wyjątkowego daru.

 

 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” i naszej gazetki parafialnej „Przemienienie”.

 

 • Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku są przeznaczone na rzecz misji.

 

 • Członkowie Akcji Katolickiej składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy z potrzeby serca przyłączyli się do przedświątecznej zbiórki słodyczy dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Udało się zebrać większą ilość niż w zeszłym roku. Wszystkie upominki trafiły do adresatów. Sprawiły im wielką radość. Bóg zapłać darczyńcom za okazane serce i pomoc.

 

 • Do wieczności odeszła ś.p. Salomea Błażejewicz z Bysławka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:00. Różaniec o 17:00 w Bysławku. Dobry Jezu…

 

 • Jeżeli chodzi o tegoroczne kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Z racji pandemii uwzględniamy zakazy wynikające z choroby Covid 19 i kwarantanny, a także bierzemy pod uwagę i szanujemy ewentualne obawy naszych wiernych. W związku z powyższym bardzo proszę o poinformowanie parafii, albo kierowcy kolędowego, by wobec zaistniałej sytuacji lub obawy nie odwiedzać domu z kolędą. Taką informację wystarczy podać dzień przed kolędą. Podczas kolęd Msze Święte w tygodniu będą odprawione tylko w kościele parafialnym o 8:30. Na najbliższe dni kolęda przedstawia się następująco:

 

L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
1. 27 grudnia Poniedziałek 10:00 Bysław – wybud. pod Lubiewo

Bysławek – wybud. pod Lubiewo (godz. 10:00)

2. 28 grudnia Wtorek 12:00 1)     KOZIBÓREK, GAPIE GÓRY i BORYNY (godz. 12:00)

 

2) OSIEDLE TURYSTYCZNE i TEOLOG – Wieś (11:00)

3. 29 grudnia Środa 13:00 1)     WEŁPIN – prawa strona

 

2)     BYSŁAW – wybudowania pod Szumiącą + Szumiąca

4. 30 grudnia Czwartek 13:00 WEŁPIN – lewa strona
  31 grudnia Piątek Kolędy nie będzie!!!
  1 stycznia Sobota
5. 2 stycznia Niedziela 13:00 1)     BYSŁAWEK – Wybudowania pod Szumiącą

 

2)     PŁAZOWO – Wybudowania i lewa strona (12:00)

6. 3 stycznia Poniedziałek 14:00 MINIKOWO – wybudowania (tzw. Rabuśkowo)

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

NA   BOŻE   NARODZENIE  2021

Umiłowani Siostry i Bracia!

Bóg przemawia do nas w tym czasie przez doświadczenie Narodzenia swojego Syna. Przeżywamy dzisiaj bliskość i moc Boga, niezależnie od tego jak bardzo sytuacja, w której się znajdujemy, wydawałaby się trudna. Doznajemy Jego Miłości, tak niezwykłej i czystej jako nowonarodzone Dziecko. Oddajemy jak pasterze chwałę i cześć Jezusowi, który błogosławiąc, daje nam siłę do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu.

W tę noc [ten dzień] życzę Wam, Siostry i Bracia, zdolności słuchania Boga, który objawia się w rzeczach małych. Życzę umiejętności słuchania bliźniego, zarówno tego bliskiego - męża, żony, dzieci, rodziców, dziadków, krewnych i przyjaciół, jak i tego bliźniego, który wydaje się być daleko - inaczej myślącego, zdystansowanego od Kościoła, proszącego o wsparcie, przez którego także objawia się Bóg. Życzę Wam, abyście byli usłyszani i wysłuchani, zwłaszcza kiedy dzielicie się ważnymi dla Was sprawami. Nikt bowiem - w imię Emmanuela, Boga z nami - nie może być przecież zapomniany, niezrozumiany czy odepchnięty przez drugiego, aby nigdy nie powtórzyła się sytuacja z Betlejem, kiedy dla Bożego Syna „nie było miejsca w gospodzie” (Łk 2,7).  Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom, w całym Nowym 2022 Roku towarzyszy błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard

crossmenu