Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
20 grudnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV Niedziela ADWENTU, 19 grudnia 2021 r.

 • Łączymy się w modlitwie z rodzinami naszej parafii przeżywającymi rekolekcje Rodzina33. Dziś po Mszy o 17:00 w kościele parafialnym spotkanie podsumowujące kolejny tydzień rekolekcji.
 • Dziękuję za ofiary składane na cele inwestycyjne w minioną niedzielę. Łączna suma wyniosła 2610 zł.
 • Kończy się Adwent - czas radosnego oczekiwania. Do czwartku włącznie zapraszam na roraty, które odprawiamy o godz. 17:00 w kościele parafialnym oraz o godz. 18:00 w Bysławku.
 • Pan kościelny zakończył już rozprowadzanie opłatka na terenie naszej parafii. Nie wszystkich jednak zastał w domu. W tej sytuacji można jeszcze dziś i przez kolejne dni po każdej Mszy św. zaopatrzyć się w opłatek w zakrystii.
 • W czwartek 23 grudnia przed Wigilią będzie jeszcze dodatkowa okazja do spowiedzi świętej w kościele parafialnym od godziny 19:30 do 21:00.
 • W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy wieczór i wspólna kolacja w gronie najbliższych wprowadza nas w Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa. Z potrzeby serca zachęca się w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Gorąco zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w nocnych Mszach Świętych. Zostaną odprawione w następującym porządku:
 • W Minikowie o godz. 20:30.
 • W Bysławku w kościele św. Wawrzyńca o godz. 22:00.
 • W Bysławiu w kościele parafialnym o godz. 24:00.
 • W sobotę 25 grudnia, czyli w I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00 w  kościele w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Nie będzie Mszy o godz. 7:30, 12:00 w Minikowie i 17:00.
 • II Święto Bożego Narodzenia przypada w przyszłą niedzielę Tego dnia po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz szkolnictwa katolickiego. Podczas Mszy Św. o godz. 10:30 odbędzie się odnowienie małżeńskich przyrzeczeń związane z przeżyciem rekolekcji Rodzina33.
 • W II Święto szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej od godz. 11:30 zanosić będzie Komunię Świętą chorym. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 • Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku są przeznaczone na rzecz misji.
 • Do wieczności z naszej parafii odszedł ś.p. Janusz Matelski z Bysławia. Pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu
crossmenu