Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
15 listopada 2021

25 – lecie działalności Akcji Katolickiej w diecezji pelplińskiej

W sobotę, 6 listopada w Pelplinie, w Collegium Marianum odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny, a po niej  sesja naukowa z okazji 25. rocznicy działalności Akcji Katolickiej w diecezji pelplińskiej oraz 25. Dni Społecznych AK. Uczestników przywitał także diecezjalny asystent  Akcji Katolickiej Ks. kanonik Andrzej Szopiński.

Podczas sesji naukowej prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski wygłosił prelekcję nt. duchowości bł. Stefana Wyszyńskiego w świetle „Zapisków Więziennych”.  Drugi wykład – „Betlejem trwa do dziś dnia …A żłobek na każdym ołtarzu. Maryjna szkoła Ofiary eucharystycznej według bł. Stefana Wyszyńskiego”, wygłosił ks. dr Sławomir Kunka.

W części artystycznej wystąpił zespół „Nieboskłonni” z parafii św. Franciszka      z Asyżu z Tczewa. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem, m. in. degustacją jubileuszowego tortu.

Dla wszystkich oddziałów Akcji Katolickiej przygotowano jubileuszowe dyplomy, a uczestnikom wręczono okolicznościowe upominki.

W tych doniosłych wydarzeniach  uczestniczyli członkowie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

crossmenu