Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
6 września 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXIII Niedziela ZWYKŁA, 5 września 2021 r.

 • Dzisiaj Odpust Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku. Suma o godzinie 12:00.
 • Dzisiaj na Mszach Świętych o godzinie 9:00 w Bysławku i o godzinie 10:30 w kościele parafialnym odbędzie się poświęcenie plecaków i przyborów szkolnychdzieciom rozpoczynającym naukę. Od dzisiaj wracamy do starego porządku Mszy Świętych w niedzielę, mianowicie wieczorna Msza Święta będzie odprawiana o godz. 17:00.
 • Dzisiejsza niedziela 5 września jest obchodzona w Kościele w Polsce jako
  Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Dziś w czasie Mszy św. prosimy Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na ich rzecz.
 • We wtorek zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VIII na Mszę o godz. 17:00. Po Mszy Świętej spotkanie. Dodatkowo w najbliższą niedzielę po Mszy o 10:30 spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania, zatem także dla uczniów I klasy ponadpodstawowej.
 • Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszam wraz z rodzicami w środę na Mszę św. o godz. 17:00. Po Mszy omówienie przygotowań do służenia przy ołtarzu.
 • Spotkanie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie w najbliższy czwartek. Zapraszam na godz. 17:00 na Mszę Świętą, a po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne w kościele. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku odbędzie się 22 maja 2022 r. (w czwartą niedzielę maja).
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Tego dnia odbędzie się beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego. Po Mszy świętej można odebrać modlitwę za wstawiennictwem błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, którą od przyszłej niedzieli możemy odmawiać.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.

Informacja z sołectwa

Sołtys Bysławia informuje, że trzecia rata podatku zbierana będzie w dniach 10-15 września w godzinach 10:00-12:00 oraz 16:00-18:00 w Domu Strażaka.

Informacja z gminy

Informacja - 13 września PRZY URZĘDZIE GMINY W LUBIEWIE podstawiony będzie mammobus dla Pań w wieku 50 - 69 lat. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Numer telefonu podany jest na stronie internetowej Urzędu Gminy

 • Do wieczności odeszła ś.p. Halina Olszowaz Minikowa. Pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 10:00. Różaniec od niedzieli o godzinie 18:00 w kościele filialnym w Minikowie. Dobry Jezu…
crossmenu