Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
2 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XVIII Niedziela ZWYKŁA, 1 sierpnia 2021 r.

 • Trwają wakacje. Witam wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii. Życzymy Wam owocnego wypoczynku. Starajmy się nie zapominać o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej.
 • Dzisiaj 1 sierpnia modlimy się także za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu. Od popołudnia i przez cały poniedziałek 2 sierpnia można także uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
 • W środę 4 sierpnia przypada wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona proboszczów i wszystkich kapłanów. Niech ten dzień stanie się okazją do modlitwy za nas kapłanów, abyśmy nie tracili ducha w głoszeniu Słowa Bożego i udzielaniu sakramentów wiernym.
 • Łączymy się z wszystkimi pielgrzymami, którzy wyruszyli z naszej diecezji na szlak Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcam do modlitwy za podążających przed tron Królowej Polski.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu, które łączymy z przygotowaniem do Odpustu Przemienienia Pańskiego.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 15:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa i zarazem odpustowa spowiedź.
  • W sobotę dodatkowa Msza Święta o godzinie 10:00 z wypominkami i procesją na cmentarz.
  • Serdecznie zapraszam na ODPUSTOWE SPOTKANIE MODLITEWNE w sobotę 1 sierpnia o godz. 19:30.
   • Modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
   • Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem scholi.
 • W przyszłą niedzielę odpust parafialny Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:00. Nie będzie zatem Mszy Św. o godz. 10:30 oraz o godz. 12:00 w Minikowie. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 • W tym roku w ramach naszego Odpustu pragnę zaprosić wszystkich parafian, gości do uczestnictwa w Chrześcijańskim Odpustowym Festiwalu Filmowymna Rodzinnym Podwórku na plebanii. Jak będzie przebiegał?
 • Przez 3 kolejne dni (przyszła niedziela, oraz poniedziałek i wtorek) o 20:30 obejrzymy wspólnie film, będą przygotowane specjalne leżaki do wygodnego spędzenia czasu. Już od godziny 20:00 będzie można przyjść np. zjeść kiełbaskę, może ciasto, wypić kawę, herbatę czy coś zimnego. Wybraliśmy 3 różne filmy, których wspólnym punktem jest odniesienie do naszego chrześcijańskiego systemu wartości. I tak:
  • W Niedzielę 8 sierpnia –na temat macierzyństwa i ojcostwa. Zapraszamy oczywiście wszystkich, ale szczególnie młode małżeństwa
  • W poniedziałek 9 sierpnia obejrzymy film, który ma pomóc odpowiedzieć nam na pytanie: Co liczy się bardziej – pieniądze czy szczęście! Także zapraszamy wszystkich, ale przede wszystkim młodych ludzi stojących przed wyborami co robić w życiu, w którym kierunku pójść.
  • We wtorek 10 sierpnia obejrzymy film, który ukazuje, że modlitwa jest naprawdę siłą i sprawia, że człowiek wobec różnych okoliczności życia ma Kogoś – czyli Boga, który przemienia. Bez wątpienia to film dla każdego, ale może szczególnie dla kogoś kto nie potrafi się modlić, komu modlitwa sprawia trudność, albo po prostu nigdy nie odkrył jej wyjątkowego znaczenia.
 • Wszystkich Was serdecznie zapraszam.
 • I proszę, abyście zapraszali innych. Podwórko plebanii dla wszystkich otwarte w te dni.
 • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie” z planem naszego Odpustu Przemienienia Pańskiego.
 • Zapraszam dzieci i młodzież na 2-dniowy wyjazd parafialny do Warszawy, Niepokalanowa i Parku Wodnego Suntago(największego w Polsce) w dniach 18 – 19 sierpnia. Koszt 340 zł od uczestnika do 16 roku życia i 350 zł powyżej 16 roku. Zapisy, odbiór kart uczestnika i wpłaty w zakrystii lub biurze parafialnym.

INFORMACJA Z GMINY

Gmina przypomina o możliwości zaszczepienia się:

Szczepionką Pfizera w najbliższe niedziele:

 • 8 sierpnia świetlica wiejska w Klonowie.

Szczepionką Johnson&Johnson  w mobilnym punkcie szczepień – szczepionkobusie:

6 sierpnia w Lubiewie i w Bysławiu.

Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 u p. Wioletty Szymczak w Urzędzie Gminy.

crossmenu