Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
31 maja 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 30 maja 2021 r.

 • Miniony tydzień stał pod znakiem I Komunii Świętej i Białego Tygodnia. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowania do tej wyjątkowej uroczystości w parafii, szczególnie Wam, drodzy rodzice dzieci komunijnych, dziękuję asyście i Służbie liturgicznej, naszym drogim strażakom, pani Beacie Ostrowickiej za przygotowanie dekoracji, panom: organiście i kościelnemu. Szczególne podziękowania kieruję w stronę pani katechetki Hanny Pilarskiej za całoroczne przygotowanie dzieci w ramach lekcji religii, która w tym roku zdalnego nauczania, nie należała do spraw najłatwiejszych.
 • Kończy się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy dzisiaj i w poniedziałek. A od wtorku po Mszy Świętej odprawiać będziemynabożeństwa czerwcowedo Serca Pana Jezusa.
 • W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, czyli BOŻE CIAŁO. Msze Święte zostaną odprawione w zmienionym porządku, mianowicie: o 7:30 i 9:30 w kościele parafialnym oraz o godz. 12:00 w kościele w Bysławku.
 • UROCZYSTA PROCESJA odbędzie po Mszy o 9:30 ulicami Bysławia oraz po Mszy o godz. 12:00 w Bysławku. Procesja eucharystyczna wyruszy tradycyjną trasą. Towarzyszyć będzie nam orkiestra dęta. Proszę o zachowanie odstępu między sobą w czasie procesji. Cztery ołtarze zostaną przygotowane w dotychczasowych miejscach. Bardzo proszę o ich przygotowanie na czas procesji. Można odbierać tła do ozdoby poszczególnych ołtarzy. Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji. Nasi strażacy będą czynnie uczestniczyć w procesji i pilnować porządku na trasie. Przypominam że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym w kościele zatem sam udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.
 • Ćwiczenia dziewczynek pragnących sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznej odbędą się we wtorek i w środę o 17:30 przy kościele parafialnym oraz o 18:30 w Bysławku. Do sypania kwiatków mogą zgłosić się też dziewczynki pierwszokomunijne.
 • Podczas Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywać się będzie codziennie w dni powszednie w łączności ze Mszą świętą. W piątek, z racji Adoracji i spowiedzi pierwszopiątkowej, procesja odbędzie się na zakończenie Adoracji, czyli bezpośrednio przed Mszą Świętą o 17:00, podobnie w następną niedzielę procesja przed Mszą świętą o godz. 10.30.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne– I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek modlitwy o powołaniakapłańskie, zakonne i misyjne w łączności z procesją Bożego Ciała.
 • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafianz posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź
 • W sobotę na godzinę 20:00 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem scholii.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”. Przy wyjściu z Kościoła można zabierać ulotki „Dzieci w wirtualnej sieci”. Ta inicjatywa ma pomóc rodzicom w identyfikowaniu zagrożeń, które czyhają na nasze dzieci w Internecie.
 • Wczoraj w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbyły się święcenia kapłańskie. Mamy nowych 10 kapłanów w naszej diecezji, których polecam modlitwie wszystkich wiernych. Jednocześnie Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
 • Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami proszę o podejście po Mszy Świętej do zakrystii. Chcemy rozpocząć kolejny cykl przygotowań do służby przy ołtarzu.
 • Do wieczności odeszła ś.p. Jadwiga Brzozowskaz Bysławia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:00 w Białogardzie. Dobry Jezu….
crossmenu