Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
17 maja 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Wniebowstąpienie PAŃSKIE, 16 maja 2021 r.

  • Przypominam o obostrzeniach sanitarnych. Obowiązuje zasada 1 osoba na 15 m2. Pamiętajmy także o zakładaniu maseczek w kościele, dezynfekcji rąk przy wejściu i zachowaniu odstępu.
  • Przez całą dzisiejszą niedzielę gościmy członków wspólnoty Cenacolo, którzy dzielą się z nami swoim świadectwem. Ponieważ wspólnota żyje tylko z Opatrzności Bożej po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia tej konkretnej wspólnoty z Gezkowa koło Koszalina. Za każdą pomoc o bardzo serdecznie dziękuje.
  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy tylko w łączności ze Mszą Świętą.
  • Dziękuję za ofiary składane na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę. Łączna suma wyniosła 2670 zł. Aktualnie jesteśmy w trakcie remontu zakrystii w naszym kościele parafialnym, a niedługo zaczną się prace przy kaplicy grobowej na naszym cmentarzu. Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży naszej szkoły oraz rodzicom i katechetkom za uporządkowanie terenu wokół kościoła.
  • Spotkaniadzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się we wtorek i czwartek o17:30.Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie w sobotę o godz. 8:45.
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. Podczas tej Mszy świętej ławki w przedniej części kościoła będą zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Nad porządkiem podczas uroczystości będą czuwać nasi strażacy. Bardzo prosimy, aby osoby przychodzące w niedzielę na 10:30 wybrały sobie inną godzinę uczestnictwa we Mszy Świętej, a miejsca w kościele pozostawiły dzieciom komunijnym i ich najbliższym. Dziecioraz ich rodzice zbierają się na wyznaczonym miejscu przed kościołem o godz. 10.15. Uroczystość I Komunii Świętej obsługiwać będzie tylko jeden kamerzysta i jeden fotograf. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej. Podczas tego nabożeństwa zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już tego dnia nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00.
  • W związku z uroczystością I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie zatem Mszy w Minikowie w przyszłą niedzielę o 12:00, tylko w sobotę o godz. 18:30.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • Do wieczności odeszła ś.p. Marianna Kiedrowska, zamieszkała w Sępólnie. Pogrzeb odbędzie się w naszej parafii we wtorek o 10:00. Różaniec w niedzielę i poniedziałek o 17:30.
crossmenu