Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
29 marca 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela PALMOWA, 28 marca 2021 r.

 • Od wczoraj zmieniły się obostrzenia związane z obecnością wiernych w kościołach. Obowiązuje zasada 1 osoba na 20 m2. W związku z tym proszę, aby pierwszeństwo uczestnictwa dać rodzinie zamawiającej intencje.
 • TRIDUUM PASCHALNE

Obchody Triduum skupią się tylko na JEDNEJ CENTRALNEJ LITURGII w kościele parafialnym. Program tych dni jest następujący:

WIELKI CZWARTEK

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 17:00. Tego dnia wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Po uroczystości przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do 22:00. Uwaga bierzmowani! Nie odbędzie się zapowiada na spotkaniach konferencja wprowadzająca w Triduum Paschalne.

WIELKI PIĄTEK

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do liturgii Męki Pańskiej.
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00. Na zakończenie Liturgii nastąpi procesja eucharystyczna do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00.
 • W Wielki Piątek obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.
 • Tegoroczny Wielki Piątek zbiega się z rocznicą śmierci św. Jana Pawła II oraz 16 rocznicą sakry biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

WIELKA SOBOTA

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od 10:00 do 21:30.
 • Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 10:00 i 16:00 w Bysławiu. Uwaga! Święcenia pokarmów nie organizujemy w kościele ze względu na obostrzenia, ale odbędzie się na Rodzinnym Podwórku, za plebanią. W Bysławku o godz. 12:00 i 14:00 na parkingu Domu Formacyjnego, a w Minikowie o godzinie 14:30 na parkingu przed kościołem. Na święcenie pokarmów przynosimy ze sobą skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je przed ołtarzem.
 • Osoby, które nie chcą przybyć na święconkę z różnych względów, mogą dokonać pokropienia pokarmów podczas śniadania wielkanocnego w naszych rodzinach. Tekst modlitwy poświęcenia pokarmów  będzie udostępniony na naszej  stronie internetowej parafii.
 • WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się o godz. 21:30 w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą świece. Ta Uroczystość jest największą w kościele katolickim, wspólnie odśpiewamy uroczyste Alleluja, obwieszczające fakt Zmartwychwstania. Po Mszy Świętej nie będzie procesji rezurekcyjnej. Kapłani wychodzą sami z Najświętszym Sakramentem i na zewnątrz kościoła błogosławią całej parafii.
 • Niedziela Zmartwychwstania. Msze Święte: w Bysławku o godz. 9:00, o 10:30 w kościele parafialnym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 i 17:00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w Bysławku o 9:00 oraz w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
 • Domowy Kościół wychodzi z propozycją wsparcia parafii. Od środy w naszym kościele pod chórem będą wystawione pobłogosławione, w woreczkach BABECZKI, które mogą stanowić symbol święconki na świątecznym stole. Datki wesprą Naszą Parafię. Za wszystko Bóg zapłać!
 • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Józef Hoppe z Bysławia. Pogrzeb odbył się sobotę; ś.p. Zygfryd Bieliński z Minikowa. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13:00. Różaniec w Minikowie o godz. 18:30. Dobry Jezu…

INFORMACJA Z GMINY

Wójt Gminy Lubiewo informuje, że od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., przeprowadzany będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spis jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców z terenu Gminy Lubiewo. Obowiązkową formą jest samospis internetowy realizowany w miesiącu kwietniu. Mieszkańcy którzy chcą skorzystać przy samospisie z pomocy pracownika urzędu mogą już dzwonić do sekretariatu i zapisywać się na konkretny termin.

crossmenu