Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
15 marca 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV Niedziela WIELKIEGO POSTU, 14 marca 2021 r.

  • Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy 17 marca. Wygłosi je dla nas Ks. Grzegorz Kudelski – Dyrektor Szkoły Katolickiej w Kartuzach. Msze Święte rekolekcyjne będą sprawowane każdego dnia o godz. 10:00 i 17:00 w kościele parafialnym i o godzinie 18:30 w Bysławku. Kolekta we wtorek i środę będzie przeznaczona dla ojca rekolekcjonisty.
  • Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na nasze cele inwestycyjne.
  • Trwa Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.30 w Bysławku.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • W najbliższy piątek Uroczystość św. Józefa. Jest to jednocześnie dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Nie obowiązuje nas w tym dniu obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na seminarium duchowne w Pelplinie.
  • Przypominam o organizowanej na naszym terenie Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. w piątek 26 marca. Wszystko rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 22:00 w kościele w Suchej. Po Mszy Świętej – wymarsz w trasę do Byszewa. Zapisy na stronie podanej na plakacie na tablicy ogłoszeń, na fanpage’u lub u lidera grupy z Suchej p. Marcina Nitki. Organizatorzy apelują także o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.
crossmenu