Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
21 grudnia 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV Niedziela ADWENTU, 20 grudnia 2020 r.

 • Dobiega końca tegoroczny Adwent. Roraty odprawiamy do środy o godz. 17:00 w kościele parafialnym oraz o godz. 18:00 w Bysławku.
 • Pan kościelny zakończył już rozprowadzanie opłatka na terenie naszej parafii. Nie wszystkich jednak zastał w domu. W tej sytuacji można jeszcze dziś i przez kolejne dni po każdej Mszy św. zaopatrzyć się w opłatek w zakrystii.
 • W środę przed Wigilią będzie jeszcze dodatkowa okazja do spowiedzi świętej w kościele parafialnym od godziny 19:30 do 21:00.
 • W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy wieczór i wspólna kolacja w gronie najbliższych wprowadza nas w Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa. Z potrzeby serca zachęca się w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Gorąco zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w nocnych Mszach Świętych. Zostaną odprawione w następującym porządku:
 • W Minikowie o godz. 20:30.
 • W Bysławku w kościele św. Wawrzyńca o godz. 22:00.
 • W Bysławiu w kościele parafialnym o godz. 24:00.
 • W piątek 25 grudnia, czyli w I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00 w  kościele w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Nie będzie Mszy o godz. 7:30, 12:00 w Minikowie i 17:00.
 • W sobotę 26 grudnia w II Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz szkolnictwa katolickiego.
 • W II Święto szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej od godz. 11:30 zanosić będzie Komunię Świętą chorym. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku są przeznaczone na rzecz misji.
 • Członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej organizują w dniach 21 i 22 grudnia zbiórkę słodyczy dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Wszystkich chętnych parafian, którzy chcieliby włączyć się do tej akcji zapraszamy do składania słodyczy w tych dniach w karton pod chórem w kościele parafialnym lub w zakrystii w Bysławku.
 • Jeżeli chodzi o tegoroczne kolędy, czyli wizyty duszpasterskie to z racji pandemii, będą wyglądały trochę inaczej. Program będę podawał z tygodnia na tydzień. Na podstawie wskazań biskupa diecezjalnego odwiedziny duszpasterskie odbędą się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego bez towarzyszenia innych osób. Przy tegorocznej kolędzie musimy uwzględnić zakazy wynikające z choroby Covid 19 i kwarantanny, a także bierzemy pod uwagę i szanujemy ewentualne obawy naszych wiernych. W związku z powyższym bardzo proszę o poinformowanie parafii, albo kierowcy kolędowego, by wobec zaistniałej sytuacji lub obawy nie odwiedzać domu z kolędą. Taką informację wystarczy podać dzień przed kolędą. Na dni do końca roku kalendarzowego kolęda przedstawia się następująco:

 

L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
1. 27 grudnia Niedziela    

1)      BYSŁAW – wybud. pod Szumiącą + Szumiąca (godz. 12:00)

BYSŁAWEK – wybud. pod Szumiącą

(godz. 13:00)

2. 28 grudnia Poniedziałek   1)      Osiedle Turystyczne; TEOLOG – Wieś  (godz.11:00)

2)      Bysław – wybud. pod Lubiewo

Bysławek – wybud. pod Lubiewo (godz. 10:00)

3. 29 grudnia Wtorek 13:00 1)      BYSŁAW – wybud. pod Świecie

2)      WEŁPIN – prawa strona

4. 30 grudnia Środa 12:00 1)      PŁAZOWO – wybud. i lewa strona

2)      WEŁPIN – lewa strona

  31 grudnia Czwartek Kolędy nie będzie!!!
  1 stycznia Piątek

 

crossmenu