Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
8 czerwca 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 7 czerwca 2020 roku

  • Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą.
  • Dzisiejsza kolekta, zgodnie z zapowiedzią Księdza Biskupa, jest przeznaczona na remont Seminarium Duchownego.
  • Dzisiaj o godz. 10:30 zapraszam naszych kandydatów do bierzmowania na Mszę św. a następnie na spotkanie. Po konsultacji z rodzicami wyrażającymi zgodę na bierzmowanie w czerwcu ks. bp. wyznaczył dla nas termin sakramentu na najbliższą sobotę podczas Mszy Świętej o 17:00. W związku z tym zapraszam w tym tygodniu młodzież na próby jeszcze we wtorek i piątek po Mszy o godz. 17:00.
  • Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. W tym roku, z racji epidemii, nabierze innego charakteru. Otóż nie będzie procesji ulicami parafii. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7:30 i 9:30 w kościele parafialnym oraz o godz. 12:00 w Bysławku. Po Mszach o 9:30 i 12:00 odbędzie się procesja tylko dookoła Kościoła.
  • By jednak w Boże Ciało uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, od godz. 15:00 do 17:00 odbędzie się w kościele parafialnym Adoracja w ciszy z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Niech będzie to zachęta dla tych, którzy nie skorzystali ze spowiedzi świętej w okresie wielkanocnym przez naszą narodową kwarantannę. Adorację zakończymy o 17:00 nabożeństwem czerwcowym.
  • W środę po Mszy Świętej o 17:00 odbędzie się próba dla dziewczynek sypiących kwiatki. Zapraszamy.
  • Ponieważ bierzmowanie zbiegło się z Dniem Fatimskim (13 czerwca), to w tym miesiącu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa fatimskiego o godz. 20:00. Zachęcam jednak, by różaniec odmówić w naszych rodzinach.
  • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
  • Do wieczności odszedł ś.p. Adam Kopp Ostrowski z Bysławia. Pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu.
crossmenu