Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
11 maja 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - V Niedziela WIELKANOCNA, 10 maja 2020 roku

  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy tylko w łączności ze Mszą Świętą. Nie ma dodatkowych, indywidualnych nabożeństw w kościołach i kaplicach przydrożnych. W maju przed niedzielną Mszą Świętą w Bysławku śpiewać będziemy Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na kolektę przeznaczoną na cele inwestycyjne w parafii.
  • W środę 13 maja wspominamy rocznicę rozpoczęcia objawień fatimskich. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie do kościoła parafialnego na godzinę 20:00. Przynosimy z sobą świece. Nie będzie nabożeństwa majowego po Mszy Świętej.
  • Kościół parafialny będzie otwarty każdego dnia od godz. 9:00 do 17:00 na indywidualną modlitwę.
  • Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na utrzymanie na parafii teraz w tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii koronawirusa.
  • Wraz z całym Kościołem przygotowujemy się do obchodów 100-nej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II, którą będziemy przeżywali w przyszły poniedziałek 18 maja. Wspólnota Kościoła Domowego oraz Schola Laudatores zaprasza do uczczenia tej oto rocznicy. Zachęcamy wszystkich parafian, by 18 maja (poniedziałek) przystroić okno wizerunkiem Świętego oraz zapalić świeczkę, prosząc Go, jako patrona rodzin o wstawiennictwo do Boga. Wzorując się na Wielkanocnych babeczkach postanowiliśmy przygotować świeczki wraz z sentencjami JP II. Będą one wystawione w kościele parafialnym w Bysławiu (przy ołtarzu) od najbliższej środy 13.05, a zebrane fundusze przeznaczamy na potrzeby parafii. Jednocześnie już dziś zapraszamy na obchody 100 rocznicy urodzin Papieża-Polaka. Uroczysta Msza święta tego dnia zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 17:00. A o godzinie 20:30 rozpoczniemy czuwanie poświęcone Naszemu Rodakowi – św. Janowi Pawłowi II.
crossmenu