Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
6 stycznia 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela PALMOWA, 5 kwietnia 2020 roku

 • W związku z Rozporządzeniem Premiera do 11 kwietnia w kościele może przebywać tylko 5 osób wyłączając asystę. W związku z tym proszę, aby pierwszeństwo uczestnictwa dać rodzinie zamawiającej intencje.
 • Każdego dnia o godz. 20:30 modlę się różańcem w kościele parafialnym o łaskę zatrzymania epidemii. O duchową łączność ze mną bardzo proszę parafian we własnych rodzinach.
 • Kościół parafialny będzie otwarty każdego dnia od godz. 9:00 d0 17:00 na indywidualną modlitwę.
 • Co do spowiedzi św. przypominam, że na podstawie wytycznych naszego księdza biskupa, sakrament pokuty i pojednania powinien być sprawowany w oddzielnym pomieszczeniu. Daję taką możliwość w poniedziałek i wtorek od 9:00 do 10:00; od 15:00 do 16:00 oraz w środę od 15:00 do 16:00 w kościele parafialnym. Ponadto na tablicy ogłoszeń zostały wywieszone numery telefonów do księży.  Bardzo proszę o bezpośredni kontakt z księżmi jeżeli wierni mają pragnienie wyspowiadania się.
 • TRIDUUM PASCHALNE

Obchody Triduum skupią się tylko na JEDNEJ CENTRALNEJ LITURGII w kościele parafialnym. Całość obchodów Triduum Paschalnego będzie dostępna w Internecie. Można oglądać na moim profilu na Facebooku oraz na Youtubie na kanale Parafia Bysław. Program tych dni jest następujący:

WIELKI CZWARTEK

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 17:00. Tego dnia wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. W tym roku nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

WIELKI PIĄTEK

 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00. Na zakończenie Liturgii nastąpi procesja eucharystyczna do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00.
 • W Wielki Piątek obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.

WIELKA SOBOTA

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od 10:00 do 21:30
 • Nie będzie poświęcenia pokarmów w kościołach naszej parafii. Poświęcenie pokarmów ma dokonać się podczas śniadania wielkanocnego w naszym rodzinach. Tekst modlitwy poświęcenia pokarmów jest udostępniony na naszej stronie internetowej parafii.
 • WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się o godz. 21:30 w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą świece. Ta Uroczystość jest największą w kościele katolickim, wspólnie odśpiewamy uroczyste Alleluja, obwieszczające fakt Zmartwychwstania. Po Mszy Świętej nie będzie procesji rezurekcyjnej. Kapłani w parafiach wychodzą sami z Najświętszym Sakramentem i na zewnątrz kościoła błogosławią całej parafii.
 • Niedziela Zmartwychwstania. Msze Święte: w Bysławku o godz. 9:00, o 10:30 w kościele parafialnym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 i 17:00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w Bysławku o 9:00 oraz w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
 • Domowy Kościół Diecezji Pelplińskiej wychodzi z propozycją wsparcia naszych Parafii, które znalazły się w trudnej sytuacji. Od środy w naszym kościele pod chórem będą wystawione pobłogosławione, w woreczkach BABECZKI, które mogą stanowić symbol święconki na świątecznym stole. Można je zabierać z kościoła w dowolnym czasie Wielkiego Tygodnia. Datki wesprą Naszą Parafię. Za wszystko Bóg zapłać!
 • Bardzo dziękuję za pomoc w utrzymaniu materialnym parafii teraz w tym trudnym czasie dla wszystkich. Dziękuję za dobrowolne ofiary składane osobiście oraz za przesłane na konto parafialne.
crossmenu