Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
23 grudnia 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV Niedziela Adwentu, 22 grudnia 2019 roku

 • Kończy się Adwent. Zapraszam na ostatnie roraty jutro na godzinę 17:30 do kościoła parafialnego i na 18:30 do kościoła św. Wawrzyńca w Bysławku.
 • Dziękuję za skorzystanie z sakramentu pokuty. W naszym dekanacie spowiedź jeszcze dziś w parafii Rykowisko i jutro w parafii Polskie Łąki. Tych, którzy pracują do późna, a chcieliby skorzystać ze spowiedzi świętej zapraszam jeszcze jutro na godz. 20:00 do kościoła parafialnego.
 • We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy wieczór i wspólna kolacja w gronie najbliższych wprowadza nas w Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa. Z potrzeby serca zachęca się w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Gorąco zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w nocnych Mszach Świętych. Zostaną odprawione w następującym porządku:
 • W Minikowie o godz. 20:30.
 • W Bysławku w kościele św. Wawrzyńca o godz. 22:00.
 • W Bysławiu w kościele parafialnym o godz. 24:00.
 • W środę 25 grudnia, czyli w I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00 w  kościele w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Nie będzie Mszy o godz. 7:30, 12:00 w Minikowie i 17:00.
 • W czwartek 26 grudnia w II Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • W II Święto szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej od godz. 11:30 zanosić będzie Komunię Świętą chorym. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 • Jest nowy, świąteczny numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku są przeznaczone na rzecz misji.
 • Od piątku rozpoczynamy kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Program jest umieszczony na tablicy ogłoszeń, na naszej stronie internetowej i w gazetce parafialnej. Na dni do końca roku kalendarzowego przedstawia się następująco:

 

L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
1. 27 grudnia Piątek 11:00  

1)      BYSŁAW – wybud. pod Bysławek

BYSŁAWEK – wybud. pod Bysław

2)      MINIKOWO – cz. 1

2. 28 grudnia Sobota 11:00 1)      BUDAJEWO

2)      MINIKOWO – cz. 2

3. 29 grudnia Niedziela 13:00 1)      MINIKOWO – wybudowania (tzw. Rabuśkowo)

2)      BYSŁAWEK Wieś (godz. 12:00)

4. 30 grudnia Poniedziałek 11:00 KOZIBÓREK, GAPIE GÓRY I BORYNY
  31 grudnia Wtorek Kolędy nie będzie!!!
  1 stycznia Środa
 • Podczas kolęd Msze Święte w tygodniu będą odprawione tylko w kościele parafialnym o 8:30.

INFORMACJA Z SOŁECTWA

                Sołtys Bysławia wraz z Radą sołecką zapraszają na Wigilię Sołecką do Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu dzisiaj na godz. 15:00.

Pani Wójt Joanna Jastak oraz Pani Przewodnicząca rady Gminy Lubiewo składają mieszkańcom i gościom serdeczne życzenia ciepłych i radosnych Świąt Bożego narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze, a na Nowy Rok szczęścia i wszelkiej pomyślności.

crossmenu