Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
2 grudnia 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - I Niedziela ADWENTU, 1 grudnia 2019 roku

  • Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w nowy rok kościelny. Pochylać się będziemy na tematem Eucharystii w myśl hasła duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”. Przez Adwent, przygotujmy się na dobre i pełne Bożego pokoju przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem. W kościele w Bysławku Msza święta roratnia o godz. 18:00.
  • Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. modlitwy o powołania. W piątek przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Będzie to dla chorych okazja do spowiedzi przedświątecznej. Prosimy zatem o zgłaszanie chętnych chorych nieobjętych comiesięczną wizytą. W piątek od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i pierwszopiątkowa spowiedź św. W sobotę o godz. 20:00 prowadzona Adoracja z rozważaniami i śpiewem scholi Laudatores. Zapraszam!
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10:30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Zapraszam dzieci wraz z ich rodzicami.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne. Tego dnia w Lubiewie uroczystość patronalna ku czci św. Mikołaja. Suma o godz. 12:00.
  • Już dzisiaj informuję, że nasza parafialna spowiedź przedświąteczna z udziałem kapłanów z naszego dekanatu odbędzie się w sobotę 21 grudnia.
  • Jest najnowszy numer „Pielgrzyma”, i „Małego Pielgrzyma”.
  • Informacja z Komendy Powiatowej Policji

Policja po raz kolejny przestrzega mieszkańców przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. W ostatnim czasie nasiliły się tego typu oszustwa, które dotknęły głównie osób starszych. Policja zachęca, by w przypadku jakichkolwiek telefonów z prośbą o pomoc kontaktować się zawsze bezpośrednio z zainteresowaną osobą.

crossmenu