Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
28 października 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXX Niedziela Zwykła, 27 października 2019 roku

 • Wczoraj odbyły się Dni Społeczne Akcji Katolickiej, których gospodarzem była nasz parafia. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim członkom naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za przygotowanie tego diecezjalnego spotkania. Dziękuje także wszystkim sponsorom włączającym się materialnie w to przedsięwzięcie.
 • Dzisiaj przypada 80 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ks. Piotra Sosnowskiego. W tym dniu prośmy Boga o dar jego rychłej beatyfikacji.
 • Kończy się październik. W nadchodzącym tygodniu różaniec odmawiamy do środy w kościele parafialnym o godz. 17:00. W Minikowie różaniec do czwartku o godz. 17:00; w Bysławku o godz. 18:00.
 • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI od poniedziałku do środy o godz. 16:00.
 • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
 • Poniedziałek (28.10) – róża św. Teresy
 • Wtorek (29.10) – Kościół Domowy
 • środa (30.10) – Akcja Katolicka
 • W czwartek 31.10 zapraszamy dzieci i młodzież, a także dorosłych na Wieczór ze Świętymi w kościele parafialnym pod nazwą „Wszyscy Święci balują w Bysławiu”. Rozpoczynamy o godz. 16:00. Zapraszamy dzieci, by w tym dniu przebrały się za postać jakiegoś świętego bądź anioła. W czasie tego spotkania będzie ostatnie nabożeństwo różańcowe oraz Msza Święta.
 • W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30 i 10:30 w kościele parafialnym i o 9:00 w Bysławku. Po Mszy Świętej o 10:30 uroczysta procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy wieczornej o 17:00!!! Ponieważ dzień Wszystkich Świętych zbiega się w tym roku z I piątkiem miesiąca to nie będzie tego dnia odwiedzin chorych. Naszych chorych parafian odwiedzę w I piątek grudnia.
 • Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie młodzież na modlitwę na cmentarzu w dniu 1 listopada o godz. 20:00. Na to wieczorne spotkanie przynosimy ze sobą świece.
 • W uroczystość Wszystkich Świętych po południu oraz przez cały dzień Zaduszny we wszystkich kościołach można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych. Poza tym w dniach 1 – 8 listopada można codziennie jeden raz uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych.
 • Przyjmuję już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada. Ofiary ze zdrowasiek będą przeznaczone na prace związane z renowacją murów naszego cmentarza.
 • Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych przypominam, że 20 lat od pogrzebu należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu. Nieutrzymywane groby powyżej 50 lat od daty pogrzebu będziemy likwidować, a miejsca przeznaczać na kolejne pochówki.
 • Dzień Zaduszny – przypada w najbliższą sobotę. Msze Święte z modlitwą za zmarłych będą sprawowane – o godz. 10:00 i 17:00 w Bysławiu, o 16:00 w Bysławku i o godz. 18:30 w Minikowie.
 • W sobotę 2 listopada, czyli I sobotę miesiąca zapraszam na godz. 20:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem naszej scholi.
 • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”. Do nabycia także kalendarze diecezjalne na 2020 rok. Duży – w cenie 13 zł, mały 7 zł.
 • Nasza parafia organizuje wyjazd do kina na film „Nieplanowane” w środę 6 listopada. Jest to głośny film opowiadający historię dyrektorki kliniki aborcyjnej, która po 10 latach kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. Serdecznie zapraszam. Wyjazd sprzed kościoła o 17:30. Koszt 30 zł.
 • Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszam na spotkanie w najbliższy wtorek o 16:30 (po zakończeniu różańca dla dzieci).

INFORMACJA Z GMINY

Wójt Gminy informuje, że w środę 30 października 2019 roku o godz. 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu odbędą się  konsultacje społeczne w związku z projektem rozbudowy ulicy Polnej.

crossmenu