Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
27 maja 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 maja 2019 r.

 • Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Do Stołu Pańskiego przystąpi 10 dzieci. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej i zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00.

Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie.

 

 • Dzieci pierwszokomunijne od poniedziałku będą przeżywały tzw. Biały Tydzień. Porządek Białego Tygodnia jest następujący:
  • W poniedziałek – Msza Święta o godz. 17:00 w kościele parafialnym. Tego dnia dzieci złożą przy ołtarzu dar na misje.
  • We wtorek odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Koronowa i Byszewa do Matki Bożej Królowej Krajny. Wyjazd sprzed szkoły o godz. 8:45. Dzieci po powrocie nie przychodzą już na Mszę wieczorną w parafii.
  • W środę zapraszamy dzieci komunijne do Minikowa na godz. 17:00.
  • W czwartek do kościoła parafialnego na 17:00.
  • W piątek – zapraszamy dzieci komunijne do Bysławka na godz. 18:00 – tego dnia zakończenie Białego Tygodnia.
 • Tegoroczne obchody Białego Tygodnia zbiegają się także z Dniami Modlitw o Urodzaje, czyli z tzw. Dniami Krzyżowymi. Zapraszam szczególnie Was, drodzy rolnicy do modlitwy w tych dniach. Procesja do krzyża i modlitwy o urodzaje odbywać się będą w poniedziałek, wtorek i środę o 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w Bysławku.
 • W sobotę natomiast zapraszam dzieci klas IV, które I Komunię Świętą przyjęły w zeszłym roku. O godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta w pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź święta dla tych dzieci w piątek od 16:00.
 • W sobotę także z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszam na naszą Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem scholi na godzinę 20:00.
 • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w Bysławku. W Minikowie w dni powszednie o godz. 18.00.
 • Pragniemy zorganizować kolonie parafialne dla dzieci w dniach 24-29 czerwca, które odbędą się tak jak w ubiegłym roku - w Chmielnie. Zapisy od przyszłego tygodnia. Koszt 300 zł od osoby.
 • Parafia Opatrzności Bożej w Tucholi wraz z Kołem Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę Świętą transmitowaną przez Telewizję Trwam i Radio Maryja w poniedziałek 3 czerwca o godz. 17:30.
 • Natomiast Parafia Bożego Ciała w Tucholi zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia we Wielu w dniach 31 maja – 1 czerwca. Zapisy w biurze parafialnym w Tucholi.
 • Wszystkim mamom z okazji ich święta składam najserdeczniejsze życzenia, dziękując Wam za realizowanie cudownego matczynego powołania.
 • Wczoraj w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbyły się święcenia kapłańskie. Mamy nowych 10 kapłanów w naszej diecezji, których polecam modlitwie wszystkich wiernych. Jednocześnie Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
crossmenu