Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
20 maja 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 maja 2019 r.

  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w Bysławku. W Minikowie w dni powszednie o godz. 18.00.
  • Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 18:30.
  • Dziękuję za ofiary składane kolektę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Łączna suma wyniosła 2700 zł.
  • Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie w sobotę o godz. 8:45.
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. Podczas tej Mszy świętej ławki w przedniej części kościoła będą zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Nad porządkiem podczas uroczystości będą czuwać nasi strażacy. Dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodzice zbierają się na wyznaczonym miejscu przed kościołem o godz. 10.15. Pozostałych członków rodzin oraz gości prosimy o wejście do kościoła. Uroczystość I Komunii Świętej obsługiwać będzie tylko jeden kamerzysta i jeden fotograf. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej. Podczas tego nabożeństwa zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już tego dnia nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00.
  • W związku z uroczystością I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie zatem Mszy w Minikowie w przyszłą niedzielę o 12:00, tylko w sobotę o godz. 18:30.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”, naszej parafialnej gazetki: „Przemienienie” oraz gazetek misyjnych: „Świat Misyjny” i „Misje dzisiaj”.

Informacja z Gminy

W czerwcu na terenie naszej gminy zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon samochodowych z nieruchomości zamieszkanych. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

crossmenu