Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
8 kwietnia 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019 r.

  • Rozpoczynamy czas rekolekcji wielkopostnych. Witamy w naszej parafii księdza Damiana Drozdowskiego ze Świecia, który poprowadzi dla nas ten święty czas. Msze Święte z nauką rekolekcyjną odbywać się będą od poniedziałku do środy o godz. 10:00 i 17:00 w kościele parafialnym i o godz. 18:30 w Bysławku. Kolekta we wtorek i środę będzie przeznaczona na cele duszpasterskie księdza rekolekcjonisty i będzie wyrazem naszej wdzięczności za wygłoszenie do nas Bożego Słowa.
  • Gorąco zapraszam na koncert Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu chóru Camerata z Tucholskiego Ośrodka Kultury, który odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:30.
  • Od jutra do środy odbywać się będą szkolne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Uczniowie spotykają się tylko w kościele o godz. 7:45.
  • W czwartek 11 kwietnia odbędzie się PRZEDŚWIĄTECZNA SPOWIEDŹ w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu. Program spowiedzi jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i przedstawia się następująco: od godz. 10:00 do 10:30 spowiedź w Minikowie, od 11:00 do 11:30 spowiedź w Bysławku. Od 14:30 do 15:15 i o 16:00 do 17:00 spowiedź w kościele parafialnym.
  • Trwa Wielki Post. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek w kościele parafialnym o godz. 17.15 ze względu na spowiedź w dekanacie, oraz o 18.30 w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św.
  • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne w parafii. Tego dnia, wzorem lat ubiegłych, będzie można zakupić palmy, wykonane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz pracowników przedszkola.
  • Stowarzyszenie „Hospicjum przy parafii Bożego Ciała w Tucholi przeprowadzi w następną niedzielę przy kościele kwestę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei”.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.
  • Do wieczności odszedł ś.p. Jan Górecki z Wełpina. Pogrzeb odbył się w czwartek. Dobry Jezu…
crossmenu