Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
18 marca 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019 r.

  • Trwa Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.30 w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane dzisiaj na kolektę przeznaczone na seminarium w Pelplinie oraz za ofiary z ubiegłej niedzieli na cele inwestycyjne, których łączna suma wyniosła 2670 zł.
  • W poniedziałek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zapraszam serdecznie.
  • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaprasza na studia magisterskie na kierunku teologia w ramach kolejnej edycji Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii na poziomie przedszkolnym, w szkołach podstawowych oraz zawodowych, jak i osób, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe będą prowadzone w Toruniu i Pelplinie, przez cztery semestry. Informujemy o tym, gdyż Wydział Katechetyczny zauważa, że w przeciągu kilku najbliższych lat w skali diecezji znacznie zmniejszy się ilość świeckich katechetów uczących w szkole. Bliższe informacje można uzyskać w biurze parafialnym.
crossmenu