Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
4 marca 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie VIII Niedziela ZWYKŁA 3 marca 2019 r.

  1. Wczoraj w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbyły się święcenia biskupie nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji – biskupa Arkadiusza Okroja, którego polecam modlitwie naszej wspólnocie parafialnej.
  • W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcam do osobistych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych.
    • W ramach przygotowania do Wielkiego Postu we wtorek od godziny 16:00 do 17:00 odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W środę 6 marca przypada Popielec. Msze Święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 10:00 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 18:00 w Bysławku i o godz. 19:00 w Minikowie. Tego dnia obowiązuje nas wszystkich post ilościowy i jakościowy.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywać się będą w piątki Wielkiego Postuw kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o godz. 18.30 w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej sprawowana będzie Msza św. Wzorem poprzednich lat kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpocznie się w przyszłą niedzielę 10 marca o godz. 16:00 w naszej salce katechetycznej, a zakończy się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki będą odbywały się w każdą niedzielę o godz. 16:00. Przypominam, że świadectwo ukończenia takiego kursu jest warunkiem koniecznym do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie
crossmenu