Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
25 lutego 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela ZWYKŁA 24 lutego 2019 r.

  1. W najbliższą sobotę 2 marca o godz. 11:00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbędą się święcenia biskupie nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji – biskupa Arkadiusza Okroja, którego polecam modlitwie naszej wspólnocie parafialnej.
  • Ks. Jarosław Kubiak, który przez kilka ostatnich lat służył pomocą w naszej parafii, został mianowany proboszczem w parafii Białogóra w dekanacie gniewińskim. Ksiądz Jarek pozdrawia wszystkich parafian, dziękując za wszelkie dobro, a my w nowym duszpasterskim zadaniu życzymy Księdzu Bożego błogosławieństwa, otwarcia się na Ducha Bożego i opieki Matki Najświętszej.
  • Dzień jutrzejszy, czyli poniedziałek 25 lutego jest w naszej parafii dniem łączności z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Inicjatywa kleryków nosząca nazwę „Most modlitwy” jest dla nas zachętą do modlitwy w intencji nowych powołań z naszych rodzin i parafii. W tym tygodniu w seminarium zostanie odprawiona Msza Święta za naszą wspólnotę parafialną, a my w ramach łączności pragniemy powierzyć przyszłych kapłanów Jezusowi – który posyła robotników do pracy w swojej winnicy. Zapraszam wszystkich jutro na godz. 16:30 na Adorację Najświętszego Sakramentu ofiarowaną w tej konkretnej i ważnej dla Kościoła intencji.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
    • Serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi W SOBOTĘ na godzinę 20:00.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.
  • Do wieczności odeszła ś.p. Stefania Gaca z Bysławia. Pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu…
crossmenu