Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela ŚWIĘTEJ RODZINY 30 grudnia 2018r.

31 grudnia 2018 by ksiądz_proboszcz

 1. Dzisiejsza Niedziela Świętej Rodziny jest dniem patronalnym wspólnoty Kościoła Domowego. Członkom naszego parafialnego Kręgu Kościoła Domowego składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a jeżeli są rodziny, które chciałyby zaangażować się w taką wspólnotę to zachęcamy serdecznie.
 • Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za cały rok 2018 z prośbą o błogosławieństwo na rok nadchodzący. Zapraszam szczególnie te rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Imiona i nazwiska tegorocznych zmarłych parafian zostaną wymienione w czasie tej modlitwy. Odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. W Bysławku Msza Święta z nabożeństwem o godz. 16:00.
 • W związku z Sylwestrem i wejściem w Nowy Rok we wtorek 1 stycznia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:30. Pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • W sobotę na 20:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem naszej scholi.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Na zakończenie  każdej Eucharystii błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na misje katolickie.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
 • W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy peregrynację Figury Matki Bożej Fatimskiej. Jeżeli są rodziny, które nie przyjęły Matki Bożej u siebie z różnych względów, a chciałyby to uczynić to proszę o zapisywanie się w zakrystii. Od teraz figura będzie odbierana zawsze po Mszy Świętej w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam!
 •  Trwają kolędy, czyli odwiedziny duszpasterskie. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Podczas kolęd w tym tygodniu Msze Święte w środę i czwartek  będą odprawione tylko w kościele parafialnym o 8:30. W najbliższym tygodniu kolędy przedstawiają się w sposób następujący:
L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
4. 30 grudnia Niedziela 13:00 BYSŁAWEK Wieś
  31 grudnia Poniedziałek Kolędy nie będzie!!!
  1 stycznia Wtorek
5. 2 stycznia Środa 13:00  KOZIBÓREK, GAPIE GÓRY i BORYNY BYSŁAW – wybudowania pod Szumiącą + Szumiąca
6. 3 stycznia Czwartek 14:00  WEŁPIN – prawa strona WEŁPIN – lewa strona
7. 4 stycznia Piątek 14:00 BUDAJEWO
8. 5 stycznia Sobota 10:00 BYSŁAW – wybud. pod Lubiewo;
BYSŁAWEK– wybud. pod Lubiewo
  MINIKOWO cz. 1 (od godz. 12:00)
9. 6 stycznia Niedziela 13:00        MINIKOWO – cz. 2
10. 7 stycznia Poniedziałek 14:00 MINIKOWO – wybudowania
(tzw. „Rabuśkowo”)
11. 8 stycznia Wtorek 14:00 BYSŁAW – Wybudowania pod Świecie