Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
31 grudnia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela ŚWIĘTEJ RODZINY 30 grudnia 2018r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Świętej Rodziny jest dniem patronalnym wspólnoty Kościoła Domowego. Członkom naszego parafialnego Kręgu Kościoła Domowego składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a jeżeli są rodziny, które chciałyby zaangażować się w taką wspólnotę to zachęcamy serdecznie.
 • Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za cały rok 2018 z prośbą o błogosławieństwo na rok nadchodzący. Zapraszam szczególnie te rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Imiona i nazwiska tegorocznych zmarłych parafian zostaną wymienione w czasie tej modlitwy. Odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. W Bysławku Msza Święta z nabożeństwem o godz. 16:00.
 • W związku z Sylwestrem i wejściem w Nowy Rok we wtorek 1 stycznia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:30. Pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • W sobotę na 20:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem naszej scholi.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Na zakończenie  każdej Eucharystii błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na misje katolickie.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
 • W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy peregrynację Figury Matki Bożej Fatimskiej. Jeżeli są rodziny, które nie przyjęły Matki Bożej u siebie z różnych względów, a chciałyby to uczynić to proszę o zapisywanie się w zakrystii. Od teraz figura będzie odbierana zawsze po Mszy Świętej w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam!
 •  Trwają kolędy, czyli odwiedziny duszpasterskie. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Podczas kolęd w tym tygodniu Msze Święte w środę i czwartek  będą odprawione tylko w kościele parafialnym o 8:30. W najbliższym tygodniu kolędy przedstawiają się w sposób następujący:
L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
4. 30 grudnia Niedziela 13:00 BYSŁAWEK Wieś
  31 grudnia Poniedziałek Kolędy nie będzie!!!
  1 stycznia Wtorek
5. 2 stycznia Środa 13:00  KOZIBÓREK, GAPIE GÓRY i BORYNY BYSŁAW – wybudowania pod Szumiącą + Szumiąca
6. 3 stycznia Czwartek 14:00  WEŁPIN – prawa strona WEŁPIN – lewa strona
7. 4 stycznia Piątek 14:00 BUDAJEWO
8. 5 stycznia Sobota 10:00 BYSŁAW – wybud. pod Lubiewo;
BYSŁAWEK– wybud. pod Lubiewo
  MINIKOWO cz. 1 (od godz. 12:00)
9. 6 stycznia Niedziela 13:00        MINIKOWO – cz. 2
10. 7 stycznia Poniedziałek 14:00 MINIKOWO – wybudowania
(tzw. „Rabuśkowo”)
11. 8 stycznia Wtorek 14:00 BYSŁAW – Wybudowania pod Świecie
crossmenu