Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
3 grudnia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela ADWENTU 2 grudnia 2018r.

  • Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w nowy rok kościelny. Adwent, który jest czasem oczekiwania na przyjście Pana ma przygotować nas na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem. W kościele w Bysławku Msza roratnia o godz. 18:00.
  • Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. modlitwy o powołania. W piątek przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Będzie to dla chorych okazja do spowiedzi przedświątecznej. Prosimy zatem o zgłaszanie chętnych chorych nieobjętych comiesięczną wizytą. W piątek od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i pierwszopiątkowa spowiedź św.
  • W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcam do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w naszych domach. Tego dnia przypada także 6 rocznica ingresu biskupa Ryszarda Kasyny. W naszej parafii Msze Święte o godzinie 10:00 i 17:00. W Bysławku Msza Św. o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10:30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Zapraszam dzieci wraz z ich rodzicami.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne. Tego dnia w Lubiewie uroczystość patronalna ku czci św. Mikołaja.
  • Już dzisiaj informuję, że nasza parafialna spowiedź przedświąteczna z udziałem kapłanów z naszego dekanatu odbędzie się w sobotę 22 grudnia.
  • Jest najnowszy numer „Pielgrzyma”, i „Małego Pielgrzyma”.
  • Do wieczności odszedł ś.p. Stanisław Olszewski z Bysławia. Pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu…
crossmenu