Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
19 listopada 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła 18 listopada 2018r.

  • Dziękuję za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na seminarium oraz za te składane w minioną niedzielę na cele inwestycyjne w parafii. Dziś także zbiórka do puszek na rzecz organizacji „Kościół w potrzebie”.
  • Witamy kleryka naszego seminarium, który podzieli się z nami swoim świadectwem.
  • Dzisiaj na Mszach Świętych święcimy opłatek na stół wigilijny, który od najbliższej soboty zacznie rozprowadzać po naszych domach p. Krzysztof Koszykowski – nasz kościelny. Niech rozprowadzanie opłatka wigilijnego stanie się także okazją do wyrażenia wdzięczności państwu kościelnym, którzy od lat sprawują pieczę nad porządkiem w kościele i wokół kościoła. Przy okazji dostarczy parafianom list o dokonaniach w parafii w minionym roku i planach na rok następny oraz małą niespodziankę od proboszcza.
  • W czwartek w kościele wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji życzymy panu organiście i wszystkim związanym ze śpiewem w kościele, w tym także członkom scholi Laudatores, samych radości i łask płynących od Jezusa, dla którego tworzą muzykę w naszej parafii.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 10:30 w kościele parafialnym i po Mszy o godzinie 9:00 w kościele poklasztornym w Bysławku wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego.
  • Jest najnowszy numer „Pielgrzyma”.
crossmenu