Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
5 listopada 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła 4 listopada 2018r.

 • Dziękuję za udział we wieczorze ze świętymi pod nazwą „Wszyscy Święci balują w Bysławiu” oraz za udział w Uroczystości Wszystkich Świętych. Do czwartku 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych.
 • Przyjmuję wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada.
 • Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych przypominam, że 20 lat od pogrzebu należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu.
 • W najbliższy wtorek zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie o godz. 14:30. Proszę, aby przynieść ze sobą różaniec.
 • W przyszłą niedzielę w całym naszym kraju obchodzić będziemy 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę. Dnia 11 listopada 1918 r. pod Paryżem podpisano rozejm kończący I wojnę światową, a w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Dzięki Bożej Opatrzności oraz modlitwie i walce naszych przodków, po 123 latach niewoli Ojczyzna nasza odzyskała niepodległość. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza diecezjan do Katedry Pelplińskiej na Mszę św. o godz. 10:00 – na diecezjalne obchody tej rocznicy. Jednocześnie zwraca się z prośbą, by w przeddzień obchodów, w sobotę 10 listopada, zorganizowano modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny. W związku z tym zapraszam wszystkich naszych parafian na to MODLITEWNE SPOTKANIE w łączności z sobotnią Mszą Świętą o godz. 17:00. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z modlitwami za Ojczyznę i odśpiewamy uroczyste Te Deum.
 • Natomiast w samą niedzielę 11 listopada w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY. Zapraszam serdecznie przedstawicieli różnych grup społecznych, by swoją obecność zaznaczyli udziałem sztandaru. Po Mszy Świętej z inicjatywy mieszkańców przejdziemy do Parku 700-lecia na uroczyste poświęcenie i wmurowanie kapsuły czasu wraz z tablicą pamiątkową. W związku z tym w przyszłą niedzielę Msza św. w Minikowie zostanie przesunięta z godziny 12:00 na 12:30.
 • W ramach przygotowania do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości w najbliższy piątek, 9 listopada, Rada pedagogiczna i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bysławiu zapraszają mieszkańców Bysławia i okolic do udziału w „Marszu dla Niepodległej”.

Harmonogram:

 • 00. - wymarsz sprzed szkoły, przejście do kościoła w Bysławiu – krótkie nabożeństwo w intencji Ojczyzny, powrót do szkoły
 • 11. - wspólne, uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski
 • Zaproszenie do uczestnictwa w powiatowych obchodach rocznicy Odzyskania Niepodległości przysyła całej naszej wspólnocie parafialnej Starosta Tucholski i Burmistrz Tucholi. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma” oraz czasopism misyjnych: „Świat misyjny i „Misje dzisiaj”.
 • Do wieczności odeszła ś.p. Zofia Pilarska z Minikowa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:00. Różaniec po Mszy wieczornej. Dobry Jezu…
crossmenu