Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
22 października 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła 21 października 2018r.

 • Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na misje oraz za ofiary w ubiegłą niedzielę przeznaczone na nasze cele inwestycyjne.
 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny.
 • Trwa październik – miesiąc różańcowy. Zachęcam do modlitwy różańcowej w naszej wspólnocie parafialnej jak i w naszym domach. Różaniec od poniedziałku do soboty o godz. 17:00, w Bysławku o 18:00, a w Minikowie o 16:30.
 • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
 • Poniedziałek (22.10) – róża św. Antoniego
 • Wtorek (23.10) – Kościół Domowy
 • środa (24.10) – róża św. Józefa
 • czwartek (25.10) – klasa VII a
 • piątek (26.10) – róża św. ojca Pio
 • sobota (27.10) – Akcja Katolicka
 • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI od poniedziałku do piątku o godz. 16:00.
 • W sobotę (27.10) przypada 79 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ks. Piotra Sosnowskiego. W tym dniu prośmy Boga o dar jego rychłej beatyfikacji.
 • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym proszę o uporządkowanie grobów na naszych cmentarzach. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, co umożliwi w czasie Oktawy, uzyskanie odpustu zupełnego za naszych zmarłych. Przyjmuję już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada. Ofiary ze zdrowasiek będą przeznaczone na prace związane z renowacją murów naszego cmentarza.
 • Pragniemy zorganizować dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych Wieczór ze Świętymi w dniu 31 października o godz. 16:00 pod nazwą „Wszyscy Święci balują w Bysławiu”. Zapraszamy dzieci, by w tym dniu przebrały się za postać jakiegoś świętego bądź anioła, a rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu dzieci na ten dzień.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
 • Do wieczności odeszli ś.p. Henryk Iwicki pochodzący z Bysławia - pogrzeb odbył się w piątek; oraz ś.p. Józef Kieliński z Teologa – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:00. Dobry Jezu….
crossmenu