30 lipca 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 29 lipca 2018r.

• Witamy wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii. Życzymy wszystkim miłego wypoczynku.
  • W środę 1 sierpnia modlimy się za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu. Od środy popołudnia i przez cały czwartek 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
  • W sobotę 4 sierpnia przypada wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona proboszczów i wszystkich kapłanów. Niech ten dzień stanie się okazją do modlitwy za nas kapłanów, abyśmy nie tracili ducha w głoszeniu Słowa Bożego i udzielaniu sakramentów wiernym.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu, które łączymy z przygotowaniem do Odpustu Przemienienia Pańskiego.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 15:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa i zarazem odpustowa spowiedź.
  • W sobotę dodatkowa Msza Święta o godzinie 10:00 z wypominkami i procesją na cmentarz.
  • Serdecznie zapraszam na ODPUSTOWE SPOTKANIE MODLITEWNE w sobotę 4 sierpnia o godz. 19:30.
    • Modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem scholi.
    • Apel Jasnogórski
  • W przyszłą niedzielę odpust parafialny Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30. Nie będzie zatem Mszy Św. o godz. 10:30 oraz o godz. 12:00 w Minikowie. Niedzielna Msza w Minikowie zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18:30. W dniu Odpustu w godzinach od 15:00 do 18:00 zapraszam na podwórko plebanii na Festyn Rodzinny. Będą przygotowane atrakcje dla dzieci i dorosłych.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma” oraz naszej parafialnej gazetki „Przemienienie” ze szczegółowym planem przygotowań do Odpustu i samego Odpustu.