Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
4 czerwca 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie IX NIEDZIELA ZWYKŁA 3 czerwca 2018r.

  • Bardzo dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w stronę tych, którzy czynnie uczestniczyli w zorganizowaniu procesji, mianowicie: rodzinom, które przygotowały ołtarze i udekorowali trasę procesji, Paniom Katechetkom, Państwu kościelnym, Panu Organiście wraz z małżonką, scholi, orkiestrze dętej przy OSP Bysław, lektorom i ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz ich opiekunkom, strażakom, osobom noszącym chorągwie i feretrony.
  • Trwa oktawa Bożego Ciała. W niedzielę procesja dookoła kościoła przed Mszą świętą o 10:30. Od poniedziałku do czwartku codziennie w łączności ze Mszą świętą o godz. 17.00, a w Bysławku w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy o 18:00. W piątek po zakończeniu Oktawy Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Podczas Mszy Świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
  • Można zapisywać dzieci na kolonie parafialne organizowane w dniach 25-29 czerwca, które odbędą się tak jak w ubiegłym roku - w Chmielnie.. Koszt 280 zł od osoby.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”.
  • W Bysławku można skorzystać z rekolekcji „Pełnia Życia”, które odbędą się w przyszłym tygodniu od piątku do niedzieli (8-10 czerwca). Zainteresowanych proszę o kontakt z Księdzem Radosławem Karczewskim z Bysławka.

Na koniec propozycja dla młodzieży i młodzieży wcześniej urodzonej. Zachęcam do zaopatrzenia się w moją książkę „Odnaleźć Diament”. Jest to książka w formie duchowego dzienniczka, która ma na celu pielęgnowanie życia religijnego i modlitewnego młodego człowieka w czasie wakacji. Są rozważania na każdy dzień wakacji od lipca do 31 sierpnia, z pytaniami do refleksji i miejscem na spisanie własnych przemyśleń

crossmenu