Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
30 kwietnia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 29 kwietnia 2018r.

  • We wtorek rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w kościele poklasztornym. W kościele filialnym w Minikowie wierni gromadzić się będą na nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie o godz. 17.00.
  • W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7:30, 10:30 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 9:00 w kościele poklasztornym i o godz. 12:00 w Minikowie. Podczas każdej Mszy Św. odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski. Tego dnia przypada odpust w Bukowcu. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w łączności z nabożeństwem majowym.
  • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi w sobotę na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
  • W najbliższy piątek 4 maja ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił na terenie naszej diecezji dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • Msza Święta z racji wspomnienia św. Floriana, który jest patronem naszego kościoła filialnego w Minikowie, zostanie odprawiona w sobotę 5 maja o godz. 15:00 w Minikowie. Będzie to Msza Święta z okazji Gminnych Obchodów Dnia Strażaka.
  • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
crossmenu