Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
3 kwietnia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie WIELKANOC 1 kwietnia 2018r.

  • Rozpoczynamy ŚWIĘTOWANIE WIELKIEJ NOCY. Radujemy się, wspominając Zmartwychwstanie Pańskie. W tę dostojną Uroczystość składamy całej Wspólnocie Parafialnej i wszystkim Gościom przybyłym do naszych rodzin najserdeczniejsze życzenia wielu łask Zmartwychwstałego Jezusa, wszelkiej pomyślności i miłości. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ramach przygotowania do Świąt skorzystali z sakramentu pokuty, dziękujemy za udział w Triduum Paschalnym, a także za włączenie się w jałmużnę wielkopostną. Dziękujemy również za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz państwu kościelnym za przygotowanie Grobu.
  • Dzisiaj Msze Święte o godz. 10:30 w kościele parafialnym, o godz. 9:00 w kościele klasztornym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30, 17:00. Msza Święta w Bysławku zostanie poprzedzona uroczystą procesją wielkanocną. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 chrzest w naszej parafii.
  • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w kościele klasztornym o 9:00 oraz w kościele w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • Serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi w sobotę na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
  • W przyszłą niedzielę, czyli II niedzielę wielkanocną, obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w tym roku 9 kwietnia. Jest to dzień świętości życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chciałbym zachęcić do podjęcia ślubowania Duchowej Adopcji, które nastąpi podczas Mszy św. o godz. 17:00 w kościele parafialnym i o 18:00 w kościele klasztornym. Tworzymy  w parafii księgę Duchowej Adopcji. W związku z tym prosimy, aby osoby, które pragną podjąć to modlitewne wyzwanie, zapisywały się w zakrystii lub biurze parafialnym.
crossmenu