Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
19 marca 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018r.

  • Dziękuję za wszystkie ofiary składane dzisiaj na Seminarium Duchowne oraz za te, które składaliśmy w ubiegłą niedziele na cele inwestycyjne w parafii. Łączna suma wyniosła 2910 zł.
  • Witam w naszej parafii ks. Dominika Roczniaka, który głosi do nas Słowo Boże. Po Mszach Świętych do nabycia jest książka ks. Dominika „Z Maryją w drodze do nieba”.
  • Od jutra do środy odbywać się będą szkolne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Uczniowie spotykają się w kościele o godz. 7:45.
  • W czwartek odbędzie się PRZEDŚWIĄTECZNA SPOWIEDŹ w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu. Program spowiedzi jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i przedstawia się następująco: od godz. 10:00 do 10:30 spowiedź w Minikowie, od 11:00 do 11:30 spowiedź w kościele klasztornym w Bysławku. Od 14:30 do 17:00 spowiedź w kościele parafialnym. Czwartek jest także zapowiadanym przeze mnie dniem skupienia parafii w ramach naszego przygotowania do świąt wielkanocnych. Mszę Święte z nauką o sensie właściwego przygotowania się do Uroczystości Zmartwychwstania Jezusa zostaną odprawione o godz. 17:00 w kościele  parafialnym oraz o godz. 18:00 w kościele klasztornym.
  • Trwa Wielki Post. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek w kościele parafialnym o godz. 17.00. W Bysławku w najbliższy piątek zapraszam na Drogę Krzyżową w kierunku Golgoty. Początek Drogi Krzyżowej w kościele klasztornym o godz. 17:00 , a następnie przejście stacjami do tzw. Golgoty i z Golgoty powrót do kościoła klasztornego. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza Święta. Nie będzie już Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, a my tego dnia skupimy się na Adoracji Jezusa w ciemnicy, a następnie na samej Liturgii Męki Pańskiej.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym W Minikowie i kościele klasztornym w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Tego dnia, wzorem lat ubiegłych, będzie można zakupić palmy, wykonane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz pracowników przedszkola. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na potrzeby przedszkola.
  • Stowarzyszenie „Hospicjum przy parafii Bożego Ciała w Tucholi przeprowadzi w następną niedzielę przy kościele kwestę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei”. Pozyskane datki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i materiałów potrzebnych do działalności tucholskiego hospicjum.
  • Na naszej internetowej stronie parafialnej parafiabyslaw.pl umieściliśmy (do odsłuchania!) nauki ojca Rajmunda Marszałkowskiego, które wygłosił podczas ubiegłorocznych misji świętych.
  • Do wieczności odeszła: ś.p. Andżelika Grugel-Połom z Bysławia. Pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu….
crossmenu