Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
19 lutego 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018r.

  • Rozpoczęliśmy Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.30 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym W Minikowie i kościele klasztornym w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny
  • Dziękuję za ofiary składane w minioną niedzielę na nasze cele inwestycyjne, których łączna suma wyniosła 2580 zł.
  • Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpocznie się dzisiaj o godz. 16:00 w Sali biblioteki w Bukowcu, a zakończy się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki będą odbywały się w każdą niedzielę od 16:00 do 17:30. Przypominam, że świadectwo ukończenia takiego kursu jest warunkiem koniecznym do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.
  • Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata Waldemara Stanisława Sommertaga, kapłana naszej diecezji, posługującego w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej,  nuncjuszem apostolskim w Nikaragui, wynosząc Go jednocześnie do godności arcybiskupa tytularnego Maastricht. W bazylice katedralnej w Pelplinie, w sobotę, 7 kwietnia 2018 r., odbędzie się wspólne świętowanie z abp. Waldemarem Sommertagiem i dziękczynienie Bogu, składane w czasie uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00.
crossmenu