Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
29 stycznia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela ZWYKŁA 28 stycznia 2018r.

  • W piątek 2 lutego Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, nazywana także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. w kościele parafialnym 17:00, a w Bysławku o 18:00. Poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 10:30. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  • W sobotę 3 lutego we wspomnienie św. Błażeja podczas Mszy Świętej o 17:00 w kościele parafialnym oraz o 16:00 w kościele klasztornym w Bysławku odprawimy obrzęd błogosławieństwa wiernych z modlitwą o ochronienie przed chorobami gardła i krtani.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi W SOBOTĘ na godzinę 20:00.
  • Do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma”, oraz kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
  • W związku z pytaniami parafian dotyczącymi peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej pragnę poinformować, że powoli kończy się peregrynacja w Bysławiu. Niedługo figura zagości na ulicy Przemysłowej. Potem peregrynuje według nowego planu odwiedzin wywieszonego na tablicy ogłoszeń. Po ulicy Przemysłowej kolejną trasą jest Bysław - Wybudowania pod Bysławek, a następnie Bysławek-Wieś.
  • Osoby, które zdecydowały się na pielgrzymkę do Fatimy bardzo proszę o wpłatę 700 zł zaliczki i będzie to oficjalne zapisanie się na wyjazd.
  • Do wieczności odeszła ś.p. Teresa Mielińska z Bysławia. Pogrzeb odbył się w czwartek. Dobry Jezu…

Sołtys wraz z Radą Sołecką, OSP Bysław oraz Stowarzyszenie „Cisowy Łuk” zapraszają na koncert kolęd w niedzielę 28 stycznia o godz. 15:00 do Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu

crossmenu