Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
2 stycznia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela ŚWIĘTEJ RODZINY 31 grudnia 2017 r.

  • Dzisiaj ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za cały rok 2017 oraz z prośbą o błogosławieństwo na rok nadchodzący. Zapraszam szczególnie te rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Imiona i nazwiska zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zostaną wymienione w czasie tej modlitwy. Odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy. Dzisiaj można także uzyskać odpust zupełny. W związku z Sylwestrem i wejściem w Nowy Rok jutro nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:30.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Eucharystii błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na misje katolickie.
  • Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.
  • Trwają kolędy, czyli odwiedziny duszpasterskie. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Podczas kolęd w tym tygodniu Msze Święte od wtorku do czwartku będą odprawione w kościele parafialnym o 9:30, w piątek o 17:00, a w kościele klasztornym od wtorku do czwartku o godz. 8:30, w piątek o 18:00. W najbliższym tygodniu kolędy przedstawiają się w sposób następujący:
L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
5. 2 stycznia Wtorek 13:00 1)      BYSŁAW – Wybudowania pod Świecie

2)      WEŁPIN – lewa strona

6. 3 stycznia Środa 13:00 1)      WEŁPIN – prawa strona

2)      BYSŁAW - wybudowania pod Bysławek; BYSŁAWEK - wybudowania pod Bysław

7. 4

stycznia

Czwartek 13:00 1)      PŁAZOWO – prawa strona

2)      BYSŁAWEK - Wieś

8. 5 stycznia Piątek 13:00 PŁAZOWO – wybudowania i lewa strona
9. 6 stycznia Sobota 13:00  

BUDAJEWO

 

10. 7 stycznia Niedziela 13:00  

BYSŁAWEK – wybudowania pod Szumiącą

 

11. 8 stycznia Poniedziałek       14:00 1)      MINIKOWO – cz. 1

2)      Wybudowania - tzw. „Rabuśkowo”

12. 9 stycznia Wtorek 14:00 MINIKOWO – cz. 2.

W planie kolęd proszę mieszkańców ul. Głównej – odcinek środkowy o zwrócenie uwagi na małą zmianę. W naszej parafialnej gazetce podaliśmy termin kolędy tego odcinka na środę 10 stycznia. Kolęda na tym odcinku zostaje przeniesiona na czwartek 11 stycznia. Poprawiony plan jest umieszczony na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej www.parafiabyslaw.pl

crossmenu