Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
27 grudnia 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie IV NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2017 r.

 • Dzisiaj kończy się Adwent. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii. Na początku bardzo dziękuję za obecność na roratach. Dziękuję wszystkim dzieciom, które z lampionami tworzyły piękną atmosferę Mszy roratnich. Moje serdeczne podziękowania kieruję do państwa kościelnych za zadbanie o czystość i wystrój świąteczny Kościoła. W kościele parafialnym w minionym tygodniu oczyściliśmy ściany, szczeliny między belkami za pomocą specjalistycznego sprzętu. Bardzo dziękuję za finansową pomoc w realizacji tej pracy: Firmie „Miłosz-Kiedrowski”, panu Grzegorzowi Glazikowi, panu Markowi Pikowi, firmie San-Pasz.
 • Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Przed południem zostaną odprawione Msze o godz. 7:30, 9:00 (w Bysławku) i 10:30. Nie będzie Mszy o 12:00 w Minikowie i o 17:00 w kościele parafialnym. Z potrzeby serca zachęca się dzisiaj do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wigilijna kolacja wprowadza nas w Uroczystość Narodzenia Syna Bożego. Gorąco zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w nocnych Mszach Świętych. Zostaną odprawione w następującym porządku:
 • W Minikowie o godz. 20:30.
 • W Bysławku w kościele klasztornym o godz. 22:00.
 • W Bysławiu w kościele parafialnym o godz. 24:00. Uroczystą Pasterkę w Bysławiu ubogaci Orkiestra OSP Bysław.
 • W Poniedziałek – w I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00 w kościele klasztornym w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Nie będzie Mszy o godz. 7:30 w Bysławiu, 12:00 w Minikowie i 17:00.
 • We wtorek – w II Święto Bożego Narodzenia Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • W II Święto szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej od godz. 11:30 zanosić będzie Komunię Świętą chorym. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 • Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku są przeznaczone na rzecz misji.
 • W przyszłą niedzielę ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za cały rok 2017 oraz z prośbą o błogosławieństwo na rok nadchodzący. Moje szczególne zaproszenie kieruję do rodzin, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Imiona i nazwiska zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii zostaną wymienione w czasie tej modlitwy. Odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy. Tego dnia można także uzyskać odpust zupełny. W związku z Sylwestrem i wejściem w Nowy Rok nie będzie 1 stycznia Mszy Świętej o godzinie 7:30.
 • Informacja dla kandydatów do bierzmowania: Biskup podał termin bierzmowania dla naszej parafii. Odbędzie się ono we wtorek 19 czerwca o godz. 16:00.
 • Od środy 27 grudnia rozpoczynamy kolędy, czyli odwiedziny duszpasterskie. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Na dni do końca roku kalendarzowego kolędy przedstawiają się w sposób następujący:
L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
1. 27 grudnia Środa 10:00  

Osiedle Turystyczne, TEOLOG - Wieś

2. 28 grudnia Czwartek 10:00 Kozibórek – Gapie Góry i Boryny
3. 29 grudnia Piątek 10:00 BYSŁAW - wybudowania pod Lubiewo i BYSŁAWEK - wybudowania pod Lubiewo

 

4. 30 grudnia Sobota 10:00 BYSŁAW – wybudowania pod Szumiącą; SZUMIĄCA
  31 grudnia Niedziela Kolędy nie będzie!!!
  1 stycznia Poniedziałek

Podczas kolęd w tym tygodniu Msze Święte od środy do piątku będą odprawione w kościele parafialnym o 9:30, w sobotę o 17:00, a w kościele klasztornym od środy do soboty o godz. 8:30.

crossmenu