Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
18 grudnia 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie III NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2017 r.

 • Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali ze spowiedzi świętej adwentowej. Dla tych, którzy pracują do późna lub przyjeżdżają z daleka chciałbym zorganizować dodatkową spowiedź w sobotę 23 grudnia od godz. 19:00 do 20:30. Ze spowiedzi będzie można także skorzystać w samą wigilię podczas Mszy Świętych przedpołudniowych o godz. 7:30, 9:00 i 10:30.
 • Trwa Adwent. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy o godzinie 17:00 (w poniedziałek i środę roraty wyjątkowo o 17:30, a w Bysławku o 18:30). Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem.
 • Dziękuję za ofiary złożone na nasze cele inwestycyjne w ubiegłą niedzielę. Łączna suma ofiar wyniosła 2710 zł. Dziś także zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 • Można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 • W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Przed południem zostaną odprawione Msze o godz. 7:30, 9:00 (w Bysławku) i 10:30. Nie będzie Mszy o 12:00 w Minikowie i o 17:00 w kościele parafialnym. Z potrzeby serca zachęca się w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wigilijna kolacja wprowadza nas w Uroczystość Narodzenia Syna Bożego. Gorąco zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w nocnych Mszach Świętych. Zostaną odprawione w następującym porządku:
 • W Minikowie o godz. 20:30.
 • W Bysławku w kościele klasztornym o godz. 22:00.
 • W Bysławiu w kościele parafialnym o godz. 24:00. Uroczystą Pasterkę w Bysławiu ubogaci Orkiestra OSP Bysław.
 • W Poniedziałek – w I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00 w kościele klasztornym w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Nie będzie Mszy o godz. 7:00 w Bysławiu, 12:00 w Minikowie i 17:00.
 • We wtorek – w II Święto Bożego Narodzenia Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • W II Święto szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej od godz. 11:30 zanosić będzie Komunię Świętą chorym. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • Pan kościelny zakończył już rozprowadzanie opłatka na terenie naszej parafii. Nie wszystkich jednak zastał w domu. W tej sytuacji można jeszcze dziś i przez kolejne dni po każdej Mszy św. zaopatrzyć się w opłatek w zakrystii.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Bernard Wamka z Bysławia-Wybudowań. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11:00. Różaniec w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00 w kościele klasztornym w Bysławku. Dobry Jezu…
crossmenu