11 grudnia 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017 r.

• Trwa Adwent. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy o godzinie 17:00 (w czwartek wyjątkowo o 17:30, a w Bysławku o 18:30). Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem. W kościele klasztornym w Bysławku Msza roratnia o 18:00.

• Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na nasze cele inwestycyjne. Dziś w Lubiewie uroczystość patronalna ku czci św. Mikołaja. Suma o godz. 12:00.
  • Można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł, a małe 8 zł.
  • W środę o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie przedświąteczne Akcji Katolickiej.
  • W piątek na godz. 20:00 zapraszam młodzież na Mszę Świętą ze słowem Bożym do niej skierowanym.
  • W najbliższą sobotę SPOWIEDŹ ŚWIĘTA w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu. Program spowiedzi jest wywieszony w gablocie i przedstawia się następująco:
    • w Minikowie 10.00 – 10.30,
    • w Bysławku 11.00 – 11.30,
    • w kościele parafialnym 14.30 – 15.15 i 16.00 – 17.00.
  • Zachęcam całą wspólnotę parafialną, by skorzystała z przedświątecznej spowiedzi świętej, by święta Bożego Narodzenia przeżyć w pojednaniu z Bogiem i z bliźnimi. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny przed świętami. Z technicznych informacji proszę, aby podczas sobotniej spowiedzi nie zastawiać wjazdu na podwórze plebanii, by księża wracający do swoich parafii mogli się swobodnie wydostać.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.